Olen kokeillut todella paljon erilaisia alle 10€ huulivoiteita ja muita huultenhoitotuotteita. Paras tähän mennessä on ollut ehkä BevitaÄr, mutta mikään ei täysin auta ja poista rohtumia huulista, vaikka rasvaan jatkuvasti.
Suurin osa huulirasvoista synnyttää huuliin valkoiset viirut, joskus niin tiukkaan että pitää raapia pois. Välillä huulet on tosi kovat koppurat ja niissä on sellaisia isoja pyöreitä valkoisia liuskoja, joita pitää pureskella, vedellä pinseteillä tai leikata saksilla pois, kun ei ne muuten lähde. Itse tehdystä kuorinnastakaan ei apua. Joskus olen tullut esim. shoppailemasta ja katsonut kotona pitkästä aikaa peiliin, niin huulet on olleet ihan valkoiset.
Onko syynä vain se oksennuksen suora kosketus huuliin, vai oksentaminen ylipäätään? Auttaakohan riittävästi jos huulet suojaa, ennen oksentamista..?..siis vaikka teippaa, erikseen.
Oksennan parisen kertaa viikossa ja syön riittävästi ja monipuolisesti. Ruokavaliosta ei pitäisi siis olla kiinni
kuivat huulet
sellais-ta
1
213
Vastaukset
- toivoton 26
mullakin kuivaa huulet! sen takia käytän jatkuvasti huulirasvaa ja laitan koko aika. ja oksennuksesta johtuen suun pieleni ovat koko aika auki(siis haavoilla) syystä kun tunnkee sormet kurkkuun. varsinkin talvisin on pahinta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle223018Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A112087Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.661958Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001813Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761543Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141272Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001265Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥361265- 1111055
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151036