Ei mitään diivan elkeitä

TOISET TEKEE JNE

Tapani piti erittäin hyvän joulukonsertin Seinäjoella.Konsertin jälkeen kirjoitti joululevyyn omistuskirjoituksia ja oli hyvän tuulinen.Minulla oli tilaisuus keskustella Tapanin kanssa ja olin yllättynyt kuinka hänestä säteili inhimmillisyys ja lämpö.Hoikistunut ja muutenkin hyvä kuntoisen oloinen Tapani oli.Tapani esitti yhden ylimääräisen laulun konsertin lopuksi.Ylimääräinen tuli Tapanin mukaan loistavista aplodeista,jotka hän sai OI JOULUYÖ LAULUN JÄLKEEN.Lakeuden Risti on erittäin vaativa paikka laulajalle ja Tapani osoitti ,että hän on todella LAULAJA.

6

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gilla*

      Hienoa! Oli mukava lukea kivoja kuulumisia Seinäjoen konsertista. Tapsa on mielestäni iän myötä muuttunut jotenkin edukseen. Sellainen diivailu ja nipottaminen on jäänyt pois mitä oli nuorempana. Ehkä hänen ei tarvitse nykyisin stressata niin paljon asioista. Äänellisestihän Tapsa on loistava.

      Mietin sitäkin että ei varmaan joitakin vuosia sitten ehkä olisi jakanut nimikirjoituksia (kirkko)konserttinsa päätteeksi

    • joku vaan

      Kyllä Tapsa on erinomaisessa vedossa. Olin hänen upeassa joulukonsertissaan n. parisen viikkoa sitten Kallion kirkossa Helsingissä. Siellä Tapani ei ylimääräistä kappaletta esittänyt, mutta nimmareita jakoi. Harmikseni minulla ei ollut aikaa jäädä siihen nimikirjoitusta odottamaan.
      Oliko Seinäjoen konsertissa paljon väkeä?

    • Kiitti paljon tunnelmista Seinäjoelta ! :) Ilahduin ihan tuosta sun kirjoituksesta, vaikka kyllä mun vähän kateekskin käy. Olis niin mukava päästä Tapsan keikalle ja vaikka juttusillekkin hänen kanssaan.

    • ********************

      Kiitos konserttikertomuksestasi . Varmasti oli vaikuttava huipennus hienolle konsertille se Oi joulu yö.

    • iki-ihastunut

      Todella sympaattinen vaikutelma jäi Tapsan persoonasta minullekkin kun olin hänen joulukonsertissaan joulukuussa Oulun kirkossa. Konsertissaan Tapsa leppoisasti kertoili pieniä tarinoita kulloisenkin laulun taustoista. Hänen esiintymisensä oli kokonaisvaltaista ; hyvin läsnäolevaa ja yleisönsä haltuunottavaa. Konsertin jälkeen jakoi kirkon aulassa nimikirjoituksia ja otti vastaan yleisön vuolaita kiitoksia ihanasta konsertista. Ja jestas miten mahtava ääni hällä voikaan olla ja miten liikuttavan kauniisti hän osaa laulaa.
      Konsertin jälkeen Tapani jakoi kirkon aulassa nimikirjoituksia ja otti vastaan yleisön vuolaita kiitoksia hurmaavasta konsertista. Jonottaminen palkittiin sillä sai Tapanilta omistuskirjoituksen joululevyn kanteen, kera ystävällisen ja valloittavan hymyn, sekä hyvänjoulun toivotuksin.

    • niin on

      Tapsassa on monta puolta. Pohjimmiltaan on hyvinkin huomaavainen ja symppis tyyppi, mutta joskus turha tuittuilu puskee päälle. Ailahtelevainen on Kymenlaakson pojan herkkä taiteilijasielu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5831
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4565
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4332
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4121
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3710
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3245
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2423
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2329
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2069
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1179
    Aihe