Lentoyhtiö Blue1 avaa keväällä 2012 uusia reittejä Suomesta Kööpenhaminaan ja Tukholmaan. Kokonaan uutena Blue1 kohteena alkavat lennot Lappeenrannasta.
Kööpenhaminaan Blue1 avaa reitit Kittilästä, Kuopiosta, Lappeenrannasta, Oulusta, Turusta ja Vaasasta. Tukholmaan alkavat Blue1 :n lennot muun muassa Kokkolasta, Oulusta ja Porista.
http://www.lennalomalle.com/content/view/2594/43/lang,en/
Blue1 aloittaa lennot
Tombba77
3
299
Vastaukset
- Goldenblue
Lentääkö lennot nyt sitten itse Blue1 vai joku muu Bluen nimissä kuten Golden Air?
- bbnjj
Ei ketunkaan merkitystä,kiva päästä Turusta joustavammin.
- Näinjanäinjanäin
Reitit Oulu - Kööpenhamina, Kokkola - Tukholma ja Pori - Tukholma alkavat 25.3. Liput tulevat myyntiin huomenna.
Oulu - Kööpenhamina reittiä lennetään B717:lla eli Blue1 operoi.
Kokkola - Tukholma ja Pori - Tukholma reittiä lennetään Saab 2000 eli Golden Air tai joku sen ruotsalaisista kumppaneista operoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192695Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701111Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2141098- 401015
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38941- 5928
- 36906
- 47904
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123873Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36827