Lääkäri epäili mulla mykoplasmaa lämpöilyn pitkittymisen, limannousun, äänen käheyden ja kovan yskän takia. Sain Klacid-antibioottikuurin. Onko totta että voi kestää kuukausia toipumiseen? Entä mitä tarkoitetaan kun jossain luki että mykoplasmasta jää merkki verenkiertoon?
Mykoplasma
5
419
Vastaukset
- paha tauti se on
Toipuminen voi kestää ja kannattaa tarkistuttaa että on parantunut. Kaverini joutui uusimaan lääkekuurin ja söi jotain eri nimistä antibioottia. Siitä merkistä en ole kuullutkaan. Mitähän se mahtaa tarkoittaa?
- paha tauti se on
Minulla tulee limaisuutta sokerisista karkeista ja limukoista, etenkin colasta. Juon sitä silti, mutta aina sen jälkeen nousee kurkkuun limaa. Ei varsinaisesti sairaus, mutta flunssan aikana pahentaa oloa.
joo joo aika paha toi mykoplasma toivottavasti mulla ei oo sitä !!!
mulla saattaa olla mononukleoosi tai sit tää mykoplasma !!!!!! iiik toivottavasti ei oo sitte jos on niin mä vetäydyn sohvan pohjalle joka ei tietenkää onnistu !?!? kaikee sitä sairauksii on liikkeellä saa nähä meenkö sit ku koulut alkaa niin kouluu !?!??? kuulostaa kyl pahalata varsinki jos pitäs jäädä sairaalaa pitemmäkski aikaa !!!!
okei hirvee tauti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192552
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau561941Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221632- 1291508
- 681283
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3521217Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711167- 891045
- 88929
- 127900