Mykoplasma

Mhmm

Lääkäri epäili mulla mykoplasmaa lämpöilyn pitkittymisen, limannousun, äänen käheyden ja kovan yskän takia. Sain Klacid-antibioottikuurin. Onko totta että voi kestää kuukausia toipumiseen? Entä mitä tarkoitetaan kun jossain luki että mykoplasmasta jää merkki verenkiertoon?

5

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paha tauti se on

      Toipuminen voi kestää ja kannattaa tarkistuttaa että on parantunut. Kaverini joutui uusimaan lääkekuurin ja söi jotain eri nimistä antibioottia. Siitä merkistä en ole kuullutkaan. Mitähän se mahtaa tarkoittaa?

    • paha tauti se on

      Minulla tulee limaisuutta sokerisista karkeista ja limukoista, etenkin colasta. Juon sitä silti, mutta aina sen jälkeen nousee kurkkuun limaa. Ei varsinaisesti sairaus, mutta flunssan aikana pahentaa oloa.

    • joo joo aika paha toi mykoplasma toivottavasti mulla ei oo sitä !!!

      • mulla saattaa olla mononukleoosi tai sit tää mykoplasma !!!!!! iiik toivottavasti ei oo sitte jos on niin mä vetäydyn sohvan pohjalle joka ei tietenkää onnistu !?!? kaikee sitä sairauksii on liikkeellä saa nähä meenkö sit ku koulut alkaa niin kouluu !?!??? kuulostaa kyl pahalata varsinki jos pitäs jäädä sairaalaa pitemmäkski aikaa !!!!


    • okei hirvee tauti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      602
      2154
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1088
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      20
      1032
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      897
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      81
      802
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      742
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe