Lääkäri epäili mulla mykoplasmaa lämpöilyn pitkittymisen, limannousun, äänen käheyden ja kovan yskän takia. Sain Klacid-antibioottikuurin. Onko totta että voi kestää kuukausia toipumiseen? Entä mitä tarkoitetaan kun jossain luki että mykoplasmasta jää merkki verenkiertoon?
Mykoplasma
5
444
Vastaukset
- paha tauti se on
Toipuminen voi kestää ja kannattaa tarkistuttaa että on parantunut. Kaverini joutui uusimaan lääkekuurin ja söi jotain eri nimistä antibioottia. Siitä merkistä en ole kuullutkaan. Mitähän se mahtaa tarkoittaa?
- paha tauti se on
Minulla tulee limaisuutta sokerisista karkeista ja limukoista, etenkin colasta. Juon sitä silti, mutta aina sen jälkeen nousee kurkkuun limaa. Ei varsinaisesti sairaus, mutta flunssan aikana pahentaa oloa.
joo joo aika paha toi mykoplasma toivottavasti mulla ei oo sitä !!!
mulla saattaa olla mononukleoosi tai sit tää mykoplasma !!!!!! iiik toivottavasti ei oo sitte jos on niin mä vetäydyn sohvan pohjalle joka ei tietenkää onnistu !?!? kaikee sitä sairauksii on liikkeellä saa nähä meenkö sit ku koulut alkaa niin kouluu !?!??? kuulostaa kyl pahalata varsinki jos pitäs jäädä sairaalaa pitemmäkski aikaa !!!!
okei hirvee tauti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit325189Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3924459Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483789KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1262876Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112470Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181978Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511962- 1231890
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439