Kauhe jano ja vatsassa outo jomotus HELP PLIIS!

NAUTII

Eli siis olen 20-vuotias tyttö minulla ei ole koskaan aikaisemmin ollut tälläisiä oireita kun olen käyttänyt alkoholia. En käytä alkoholia viikottain joka toinen kuukausi tulee otettua sitten vähän enemmän. Viime viikolla juotiinkin sitten oikein kunnolla ja sen jälkeen on ollut aivan kammottava jano koko ajan ja vatsassa on sellainen outo jomotus/kipu se on aina samassa kohdassa ja vaikka sitä ei ajattele tietää että se on siellä jossain. Hieman turvotustakin on havaittavissa vatsan alueella johtuen tästä vatsakivusta.Tässä nyt olen miettinyt että mitä se voisi olla mutta ei nyt ole tullut muuta kun kaverini mieleen että minulla olisi diabetes mutta en kuitenkaan usko sen olevan se. Osaisiko joku kertoa että mitä se on tai samanlaisia oireitä? Enkä jaksaisi uskoa että mulla olisi kohta kuudetta päivää krapula.

3

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • drftyghujnk

      Tod.näk. psyykkistä. Alkoholi pistää mielen sekaisin, jotkut saavat krapulassa paniikkikohtauksia, ahdistusta, myös pienimuotoista luulosairauttakin. Oireet voivat olla fyysisiä todellisia kipuja mutta liiallinen itsensä tarkkailu saattaa vaan aiheuttaa tai pahentaa kolotuksia. Nestehukka ja turvotus myös normaalia juopottelun jälkeen. Ehkä kannattaisi kumminkin olla ottamatta jatkossa ainakaan noin rajusti.

    • Krapulassa

      Eiköhän kannattais käydä lääkärillä? Siis jos vielä oireita. Voi olla joku tulehdus.

    • Tonde12

      Ehdotan lääkärissä käyntiä jos kipu on samassa kohdassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      46
      2292
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      145
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      57
      1841
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      107
      1436
    5. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      23
      1191
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1130
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      68
      1035
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1028
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      857
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      851
    Aihe