Alisa vai Lilja?

Hei! Olemme päättäneet antaa tytöllemme nimeksi Alisa tai Lilja Martina. Kumpi on parempi Alisa vai Lilja?
9180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Alisa =-)

Äänestä

Kummatkin ovat kauniita nimiä, kumpi vain käy Martinan kanssa.

Miten olis Alisa Lilja Martina?

Äänestä

Kummatkin kivoja, mutta mun ääneni menee Liljalle! :)

Äänestä

Lilja Alina tai Lilja Martina. Alisasta en pidä. Alina pehmeämpi ja kauniimpi.

Äänestä
  • Alisa Lilja Martina kuulostaa kivalta :)

    Äänestä

Pidän molemmista, mutta Alisa on ehkä hiukan kivempi. Alisa Lilja Martina on mukava! :)

Äänestä

minun nimi elikkäs lilja =)

Äänestä

Lilja ehdottomasti,Alisa kuulosta rumalta!

Äänestä

Lilja Alisa
Lilja Ida Alisa
Alisa Lilja Susanna
Alisa Lilja Lyydia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A vai L kirjoitti:

Hei! Olemme päättäneet antaa tytöllemme nimeksi Alisa tai Lilja Martina. Kumpi on parempi Alisa vai Lilja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu