Kun Suomen Turku julistaa joulurauhan, se on mitä irvokkainta Jeesuksen häpäisyä. Joululla ja Jeesuksen syntymällä kun ei ole mitään yhteistä. Kaikki joulun tavat ja perinteet liittyvät täysin kiistattomasti pakanuuteen ja valheeseen. Tuossa joulurauha julistuksessa puhutaan vapahtajan syntymäjuhlasta. Tosiasiassa joulu on joulupukin syntymäjuhla, jota tosi kristityt eivät vietä.
Kohta valehdellaan
raivaaja
1
<50
Vastaukset
- joulun vihaaja
Aloittaja on oikeassa. joulu on peräreiästä ja pitäisi lailla kieltää. Mutta onneksi naapurin rouva viettää jouluaan yksin, niin pääsen vähän antamaan lahjoja hänelle. Saa tyhjentää kunnolla pussinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh821995Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1211715- 1801306
- 229720
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6676- 57614
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako204575- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337482