miten valokuvat voi hävittää?

Asun rivitalossa,ja haluaisin eroon vanhoista valokuvistani joita en halua että kukaan näkee koskaan.Miten ne voi hävittää,kun en tiedä,saako ne viedä paperinkeräyslaatikkoon vai onko joku muu paikka.Valokuvat ovat kolme vuotta vanhoja.
1511483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

mitäs jos polttaisit ne? tai oikeastaan lähetä mulle niin mä voin hoitaa homman:)

Äänestä

... ja negat kanssa. Jos haluaa, ettei ne ikinä tule vastaan.

Äänestä

Ellet voi polttaa niitä (paperinkeräyslaatikosta päättelen sinun asuvan kerrostalossa) leikkaa ne pieneksi silpuksi ja vedä vessasta alas vähän kerrallaan.

Äänestä
  • vessahan menee tukkoon niin vahvasta paperista!

    Äänestä

  • no no kirjoitti:

    vessahan menee tukkoon niin vahvasta paperista!

    Se vessa mihinkään tukkeudu, kun kuvat pistää sentin silpuksi ja vetää sopivan määrän kerrallaan.

    Äänestä

Kuvat voi polttaa yleisellä nuotiopaikalla, joita löytyy esim. retkeilyalueilta, uimarannoilta jne. Ota mukaan hieman polttopuita ja sytysnestettä sillä kuvat eivät ole helposti syttyvää materiaalia. Samalla saat liikuntaa ja raitista ilmaa.

Äänestä

määrää kuvista. Hävitä toki polttamalla, jos itte otit kuvat...

Äänestä
  • Niitä voi tarvita jos tulee katumapäälle ;D

    Äänestä

Skannaa nyt kuitenkin kopiot kuvista ja lähetä ne parhaalle kaverillesi emaililla.

Sen jälkeen voit polttaa kuvat!

Äänestä

Eihän vessan PÖNTTÖÖN SAA laittaa mitään muuta kuin sitä itseensä!

Äänestä
  • Ei edes topsipuikkoa eikä hammastikkua. Ainoastaan sitä itteensä ja wc-paperia. Käsi- ja talouspaperikin tukkii putket, kun eivät liukene veteen valokuvista puhumattakaan. WC-PÖNTTÖ EI OLE ROSKA-ASTIA EIKÄ ROSKAKORI.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei edes topsipuikkoa eikä hammastikkua. Ainoastaan sitä itteensä ja wc-paperia. Käsi- ja talouspaperikin tukkii putket, kun eivät liukene veteen valokuvista puhumattakaan. WC-PÖNTTÖ EI OLE ROSKA-ASTIA EIKÄ ROSKAKORI.

    HYVÄ HUOMIO!! EI vessan pyttyyn todella muuta kuin "alapään jätteet"!
    Paperintuhoojalla=paperisilppurilla silppuan, MUTTA mihin ne silput voi laittaa: seka- paperi- kartonki vai., vai....

    Äänestä

Miten hävityskysymykseen liittyy kuinka vanhoja kuvat on - ei mitenkään.

Äänestä
  • Vanhat vanhat valokuvat olivat paperia. Ne olis palanut helposti.

    Äänestä

Joissain jätehuoltopaikoissa otetaan myös vastaan tietoturvajätettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanneli kirjoitti:

Asun rivitalossa,ja haluaisin eroon vanhoista valokuvistani joita en halua että kukaan näkee koskaan.Miten ne voi hävittää,kun en tiedä,saako ne viedä paperinkeräyslaatikkoon vai onko joku muu paikka.Valokuvat ovat kolme vuotta vanhoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu