Apua Sporen kanssa

m

Asensin Sporen koneelle, mutta peli ei toimi. Kaikkien ohjelmistovaatimusten pitäis täsmätä, mutta peli ei silti toimi. Ensinäkin pelistä ei tullu kuvaketta mihinkään päin konetta, ja kun kokeilen käynnistää pelin siitä levyaseman kuvakkeesta hiireen tulee se latauskuva ehkä viieks sekunniks ja sitten mitään ei tapahdu. Asensin pelin jo uudelleen, olen käynnistelly ja sammutellu, tehny kaikki maholliset päivitykset mitä keksin ja yrittäny kaikkea mitä päähän tulee, mutta mikkään ei tunnu auttavan.
Osaisko joku tietäväisempi antaa mitään hyödyllisiä neuvoja?

2

183

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimimerkki on varatt

      Mulla oli sama ongelma, ja mun isoveli sano vaane ttä heitä koko peli kuuseen, mutta huomasin sitten erittäin omituisen asian:

      Spore käynnistyy todella hitaasti! Eli se menee päälle, vaikka koneen lataushurinaa ei kuulu tai hiiren kuvakke ei pyöri, noin 7 minuutin kuluttua!
      Ehkä sulla on samaa ongelmaa :) Kokeile kärsivällisesti odottaa.

    • Pitsa on hyvää :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      165
      1101
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      135
      707
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      703
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    8. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      199
      591
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      580
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe