POLIISIASIA!

Vankeutta ja sakkoja piratismista!

Ostakaa aito peli älkää ladatko netistä vai haluatteko tuhota tulevaisuutenne?

lisätietoja-->
http://www.antipiracy.fi

Sakot voivat olla todella isoja joudutte maksamaan niitä eläkeikään saakka!
7713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Todella paha asia jos lataa netistä saa vaan viiruksia ja koneen rikki!!

Äänestä

CD:n poltto OMAAN KÄYTTÖÖN ON LAILLISTA mutta niitten MYYNTI eteenpäin on laitonta ja levittäminen netissä! Näin!!!

Mutta silti kannattaa ostaa aito koska ne on parempia...(tietysti)

Äänestä

Puolet helpompi tapa on hakee netistä...ja kannatan sitä P.S lähetin ton edellisen viestinki

Äänestä

Netis varmaa onki tosi paljo sinivuokkoja liikenteessä! Mitä väliä vaik niit lataa netistä? Ei sitä kukaa vahi eikä siit oo mitään haittaa kellekkään. Et ideaa..

Äänestä
  • Tätä ei kuitenkaan lue kukaan, mutta oli pakko laittaa. Ai ei haittaa vai?
    Aattele, jos sä olisit tehnyt huippuhyvän pelin,
    jonka kaikki haluu ostaa.
    Sitten joku menee laittaan sen nettiin ladattavaksi, ja siinä meni sun rahat ja tulevaisuus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyttä kirjoitti:

Vankeutta ja sakkoja piratismista!

Ostakaa aito peli älkää ladatko netistä vai haluatteko tuhota tulevaisuutenne?

lisätietoja-->
http://www.antipiracy.fi

Sakot voivat olla todella isoja joudutte maksamaan niitä eläkeikään saakka!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu