Katkera

Mä oon ihan helvetin katkera. Mulla on pahamieli siitä kun kaikkein pahimman loukkauksen mua kohtaan tehnyt ihminen ei osaa olla pahoillaan asioista eikä edes inhimillinen. Luulis että olis helppoa olla inhimillinen, mutta eipä näköjään ole. Tämä asia on peruuttamattomasti vahingoittanut mun uskoani itseeni ja ihmisiin. En itsekään ole virheetön, mutta minä sentään loukkaa tietoisesti ketään. Joo joo kyllä mä tiedän, ettei kukaan jaksa kuunnella mun marinaa. Voin aivan yhtä hyvin olla hiljaa. Kukaan ei pysty parantamaan mun loukattua, pitkään kipeänä ollutta sydäntä.
10272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kelle menee ?

Äänestä

Sun olis varmaan kandennut lähtee sen kans kupposelle, ni ei tarttis täällä katkeroituu.

Äänestä

joo mäkin oon katkera. Asken meni yhteydet nettiin. Oli nettitikku yhtäkkiä lukossa. Arvaa oliko kivaa.
Eikä kukaan tietenkään ole edes pahoillaan siit. Tämä on peruuttamattomasti vahingoittanut uskoani itseeni ja ihmisiin.
En osaa virheettömästi käyttää tietokonetta, mutta yritän sentään. Enhän mä haluu toisille marista, että tuulee ja myrskyää, ehkä pari puuta on kaatunu linjoille, mutta.
Voishan sitä olla ihan hiljaa, eikä kirjoitella täällä. Kukaan ei pysty korjaamaan kolausta ylpeyteeni. Olen sydänjuurianimyöden kipeä. Onkohan maailmassa ketään joka pystyy ymmärtää miltä tuntuu, kun nettitikku on lukittu. oikeuksiani on loukattu verisesti.

Äänestä

Muuten samoilla linjoilla paitsi uskon yhä itseeni ja kasvattavana kokemuksena voi myös ottaa tämän. Vaikka on tullut oltua pahojen ihmisten kanssa, niin aina ne osaa yllättää, ehkä niihin osaa jo varautua jollain tavalla. Olen suojellut myös itseäni ja pahin moka mitä voisi tehdä olisi avautua mistään sen kummemmin ihmiselle mikä ei osaa kuin loukata.

Äänestä

Muakin on loukattu siellä sun täällä, mutt so what. Ei se ketään kiinnosta tai liikuta. Joittenkin mielestä mä en edes ole ihminen, joten mulle voi sanoa ja tehdä ihan mitä tahansa. Tuli kunnolla turpiin, mutt sellasta tää elämä on. Toisilla kaikki menee hyvin ja niitä kohdellaan kuin kukkaa kämmenellä ja toisia potkitaan päähän jatkuvalla syötöllä, ihan vaan sen takia, kun se on olemassa ja sattuu ärsyttämään pelkällä ulkonäöllä toisia. Sen tiedän jo takuu varmasti, ett jatkossakin mua tullaan loukkaamaan, koska ärsytän muita vaikka olisin hiljaa nurkassa. En mä enää edes välitä olla katkera, mitä vitun hyötyy siitä muka on. Mä vaan olen muitten mielestä pahin paska ja sille ei voi mitään. Heillä on oikeus inhota mua, loukata mua. Mitä vitun väliä sillä enää on. Kai mua joku olis joskus edes puolustanut, jos mussa jotain hyvää olis ollut. Kaikesta koetusta paskasta otin opikseni. Mä vaan olen muitten mielestä tosi paska ihminen, jossa ei pienintäkään hitusta hyvää. Oikeassahan he ovat, kai joku olis pitänyt musta, jos mussa olis ollut jotain hyvääkin. Pahaa ja paskaa ihmistä saa ja pitääkin loukata, ett se=mä tajuais kuinka paska on muitten mielestä. Mä tajusin ja tiedän olevani se maailman pahin ja paskin ihminen, josta yksikään ihminen ei voi pitää.

Äänestä

..Kaikkia on joskus loukattu, enemmän tai vähemmän mutta nyt haukutte eniten itse itseänne? Päät pystyyn nyt.

Äänestä

Kerro mikä se loukkaus on? Ei sitä muuten tiedetä.

Äänestä
  • sitä meidän vieraiden ihmisten tarvitsisi tietää ?

    Äänestä

Joo loukkauksia sattuu .Minua loukkasi nais ystäväni kun alkoi tapailemaan suhteen aikana toista miestä päiväkahvittelun merkeissä ym. Eikä ole siis edes pahoillaan ei siis sopinut minulle . Ei sitä ainankaan itse jaksa olla ymmärtäväine moisessa tilanteessa .Mutta mitäpä siitä aikaa kulunut sattuihan se eteenpäin mennään kuitenkin . Aloittajalla lienee heikko itse tunto .Vaiko eikö elämässä ole ennen tullut vastuksia matkan varrella

Äänestä

Sen sanon, että älkää nyt ainakaan näiden palstojen perusteella loukkaantuko. Se "loukkaantuminen" kun ei perustu totuuteen. Vain irl face to face ymmärrän. Täällä ei todellakaan voi tietää, kuka kirjoittaa, miksi tai kenelle, jopa omaksi ilokseen?

Ja vaikka nyt oletettaisi että joku on sut jostain jotenkin tunnistanut?! se tunnistettava ei ole välttämättä todellakaan sua. Joten plus miinus nolla on asia loukkaantumisten suhteen.
Eipä voi olla tietoa kenelle vastaa. Tuntemattomalle, puolitutulle tai peräti jotain muuta ihmistä matkivalle feikille. Mutta onko se tämän palstan tarkoituskaan tietää? Tämähän on anonyymi keskustelupalsta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuus kirjoitti:

Mä oon ihan helvetin katkera. Mulla on pahamieli siitä kun kaikkein pahimman loukkauksen mua kohtaan tehnyt ihminen ei osaa olla pahoillaan asioista eikä edes inhimillinen. Luulis että olis helppoa olla inhimillinen, mutta eipä näköjään ole. Tämä asia on peruuttamattomasti vahingoittanut mun uskoani itseeni ja ihmisiin. En itsekään ole virheetön, mutta minä sentään loukkaa tietoisesti ketään. Joo joo kyllä mä tiedän, ettei kukaan jaksa kuunnella mun marinaa. Voin aivan yhtä hyvin olla hiljaa. Kukaan ei pysty parantamaan mun loukattua, pitkään kipeänä ollutta sydäntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu