Onko kiva kun raketit räjähtelee!!!

Harmittaa kun räjäytellään. Lemmikki eläimet säikkyvät, roskia tulee rakettien rääppeistä, ihmisiä sokeutuu taas, pahinta on kun joku sivullinen lapsi loukkaantuu. Vuosi vuodelta räjäyttely lisääntyy ja aikaistuu.
13153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

On se nyt kamalaa kun tuollaisia vanhoja, hienoja perinteitä jatketaan. Olisi ehkä parempi että Moonica menisi takaisin jonnekin perämettiin vahtimaan ettei viattomat sivullislapset vaan loukkaannu.

Äänestä

Onneksi on kiristynyt, mitä saa myydä ja mitä ei. Niin paljon kaikkea kiina paskaa on muuten kaupattavana.

Äänestä

Foliohattu päähän ja odottamaan avaruusnatsien ja reptiliaanien invaasiota Maahan....Aloittaja vois ampuu ittes maata kiertävälle radalle. Menes itte siivoamaan ne raketinjätteet niin teet edes kerran elämässäs jotain hyödyllistä!!!

Äänestä

On se hirveetä. Yhtenä päivänä vuodesta!! Pitää heti kieltää!!!! Kissa ei nuku hyvin, koira ulisee, niille tulee TRAUMOJA!! Ei pysty nukkumaan!!!! Ei KOSKAAN siunaaman rauhaa!!!

Äänestä

Pian paukkuu ja jytkyy..ja naapurin frouva sekoo koiransa kanssa

Äänestä

Joo, näin käy!!! Saatanan lutka saa JUOSTA sen helvätin rakkinsa kanssa. Samoin kuin kaikki muutkin jotka tuolla ulkona näen. Koiran kanssa. Tulee sellasta sarjatulta munille et oksat pois. Ei naura kohta enää jeesuskaan!!!

Äänestä

heh.hee pikkupojat kävi jo nurkissa possautelemassa nalleja ja koira haukkuu nyt ihan vauhkona.. mutta arvaa, kun minä otan isot jytkyt käyttöön, niin kaikki koirat sekoo kilometrin säteellä..
ja tämä kaikki on laillista,,siis laillista, mutta naapurin hienon frouvan jättämät jätökset portilleni on laiton teko.
repikää siitä huumoria koirakansa...hah..haaaaa

Äänestä
  • Niin se eläinten rääkkäyskin on laitonta puuhaa, jolla niin kauhiasti kehuskelet, entäpä sitten kun tulee joku isompi vastaan ja tunkee räjähteesi suuhusi. Ollaanko sitten vielä kovaa petee vai paskat omissa housuissas

    Äänestä

no no..kuules nyt,, hienohelma.. raketteja saa nyt ammuskella siis 18.00 jälkeen ja sen on poliisi siunannut,,ja täältä pesee laillisesti ja kovaa, mutta koiran kakkiminen minun portille on laissa kielletty ja jos sen läjän vielä siihen jättää

ja eikun paukut ja raketit valmiiksi..niin kantsii paukutella tasaiseen tahtiin, et koirat ei saa laisinkaan huilia ja omistajille tulee pitkä yö niitä rauhoitella..


jytinää ja jytkyjä. pam pam

Äänestä
  • järki on kallis omaisuus,sitä vaan ei tyhmempi huomaa.

    Äänestä

jep..koiranomistajilla ei oo järkeä, kun jätökset jää toisten portinpieliin..



pam..pam..

Äänestä
  • sitten sullakin jotakin tekemistä kun niitä vahdit.

    Äänestä

Nallikat ja lapsenmieliset paukuttelee taas kiinalaisiaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Moonica kirjoitti:

Harmittaa kun räjäytellään. Lemmikki eläimet säikkyvät, roskia tulee rakettien rääppeistä, ihmisiä sokeutuu taas, pahinta on kun joku sivullinen lapsi loukkaantuu. Vuosi vuodelta räjäyttely lisääntyy ja aikaistuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu