http://keskustelu.suomi24.fi/node/10340972
Näkyvät olevan vuodesta toiseen laaduttomimpia automerkkejä nämä Citroen ja Peugeot. Hyundai sitävastoin jo toisen kerran ykkönen.
Näkyvät olevan vuodesta toiseen laaduttomimpia automerkkejä nämä Citroen ja Peugeot. Hyundai sitävastoin jo toisen kerran ykkönen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Jees... Ranskan teknillinen osaaminen on kuin Idi Aminin kirjoittama logiikan oppikirja. Maailman ohuin kirja. Idi Amin oli entinen kersantti ja Afrikan eräs monista hirmu hallitsijoista, jos et tiedä.
Olet tyypillinen idiootti, joita täällä 24-sivustolla pyörii vaivaksi asti. Tyypillistä tälle porukalle on olematon kieliopin ymmärrys, tosin monen muunkin asian ymmärtäminen tuntuu olevan vaikeata. Kyse ei ole kirjoitusvirheistä vaan totaalisesta osaamattomuudesta.
Sivuston pitäjät voisivat laittaa laskutoimitukseen vaikka murtolukuja mukaan, niistä nämä imbesillit eivät selviytyisi.
Voi voi voi..... kylläpä teki pipiä. Semmoista se citikan omistaminen on. Hermot menee. kirjoitus virheitä sitä vaan tutkitaan kun citikka taas levällään ja muut kertovat totuuden rämästä nimeltä citikka ja oikeassa ovat. TUTKITUSTI.
Hirmuhallitsija on muuten yhdyssana...
Idi Aminin logiikka oli pistämätön. Tämän takia hän oli vuosikausia Ugandan hallitsija. Oletko sinä logiikallasi päässyt Suomea merkittävästi suuremman (väkirikkaamman) maan hallitsijaksi?
Ihmisoikeudet ovat eri asia, kuin logiikka. Idi Amin on selvästi ollut kyvykäs ja kykenevä hankkiutumaan johtoasemaan - tässä tarvitaan loogista ajattelukykyä.
Miten Afrikan diktaattorit ja heidän logiikkansa liittyvät Citroeniin?
Eipä näy olevan nimimerkillä "17 5" oikein lääkitys kohdallaan kun näiile palstoille erehtyy..
Totuus sattuu mutta kyseessä on vain auto.. johonkin se pettymys pitää purkaa jopa koulutetunhenkilön et ole yhtään sen parempi kun muutkaan täällä kirjoittelevat vaikka itse niin kuvittelet
Koulutettu henkilö ei ole yhdyssana. Tiedoksi vakiprovolle. Mitä pettymystä sinä täällä purat? Sinullahan ei ole Citikkaa.
Oletko yleisesti pettynyt itseesi? Syytä kyllä olisi. Harrastamasi provoilu on oileesti sairasta.
palstantutkija sana "oileesti" ?? taidat itse sortua omaan näppäryyteesi
kohta alkaa selitys näppäilyvirheestä ..
k ja l sijaitsevat näppiksellä vierekkäin. Et varmaankaan luule, etten osaa.
Haluatko muuten opsatusta välimerkkien käytössä?
Mitä pettymyksiä purat täällä? Mikä on motiivisi? Kuvitteletko vakavissasi, että joku tarvitsee kirjoituksiasi?
Tulihan se it se ke hu sieltä . ja jälleen kirjoitus virhe "opsatusta"
kuka tarvii täällä sinun ohutta osaamistasi ??
Mitä pettymystä purat täällä?
Arvioitko mielipiteesi niin tärkeiksi, että haluat ne joka päivä esittää?
Kuinka monta vuotta kävit koulua? Saitko päättötodistuksen?
Äidinkielen numero?
Oletko töissä?
Onko sinulla autoa? Merkki?
Vastaapa välillä, vaikka vapaavalintaisesti, kolmeen kysymykseen.
Olet aika säälittävä tapaus...
Olivatko kysymykset liian vaikeita? Tuskin sentään.
Vaikeata on provoilijan myöntää itselleen karu totuus. Provoilu on luusereiden hommaa.
Oletko eri mieltä?
Yhteenkään kysymykseen et ole pystynyt vastaamaan. Sekin kertoo jo paljon sinusta.
kyllä monet meistä hyvällä ja parhaalla ajaauista on korkeassa asemassa ja tosi viisas niinku minä olen johtaja suuryrityksessa ja ajaan carina e lla ja se on hyvä
Palstantutkija purkaa henkilökohtaisia ongelmia muihin perhe elämässä
ongelmia ei saa arvostusta työssään..
Vakioprovo, joka ei KERTAAKAAN pysty kysymykseen vastaamaan.
Lukekaapa viestinsä.
Korjaan hieman ja lisään välimerkit:
Vakioprovo purkaa henkilökohtaisia ongelmiaan toisiin. Perhe- elämässään ongelmia. Ei saa arvostusta työstään...
Eikös ollutkin paljon selkeämpi näin?
Vakioprovo on vain niin hidas oppimaan..
Pastantutkija hakee hyväksyntää täältä jota ei saa mielestään muualta
Mitä vakioprovo hakee?
Sanajärjestys oli muuten väärä taasen:
Vakioprovo hakee täältä hyväksyntää, jota muualta ei saa.
Millä tavalla väärä? itse ainakin saan tuosta selvän
Voi siitä selvän saada. (kirjoittaja itse ainakin)
Sanajärjestys oli kuitenkin huono ja välimerkit puuttuivat..
Ja uudella nimimerkillä esiintyvältä vakioprovolta on nyt hakusessa isot kirjaimet..
Miksi kirjoitat tänne?
Tunnetko itse itsesi luuseriksi?
Vai luuletko olevasi sankari?
Mitä opettaja sanoi sinulle ala-asteella?
Kannattasi vain itsellesi myöntää ongelmasi ja hakea apua..
Ja kannattaisi itselleen myöntää, että provoilu on luusereiden hommaa. Taidat sen jo tietääkin, kun et pysty kysymyksiini vastaamaan.
Eheytymisesi voi alkaa vasta, kun myönnät itsellesi olevasi surkea luuseri. Tämän jälkeen voit aloittaa paranemisprosessin ja lopettaa provoviestit. Viestit, jotka tekivät sinusta häviäjän.
palstan tutkija ja åsmå siinäpä parivaljakko.
Citikka tutkitusti sekundaa vuodesta toiseen. FAKTAA pöytään.
Se on provoilua kun kertoo tutkittua tietoo citikan laatutasosta.
Tulikohan kirjoitus virheitä. haaaa
Provoilua ei ole, kun kertoo tutkittua tietoa lähteensä paljastaen ja linkittäen.
Provoilua ovat perusteettomat väitteet.
Kirjoitusvirhe on yhdyssana..
Tässäpä tyypillinen provokirjoitus. Väittää, että Citikka on tutkitusti sekundaa. Jos tämä olisi totta, niin helpoahan siitä olisi todisteitakin linkittää.
Kirjoitusvirheet kuitenkin jälleen paljastavat luuseriprovon, joka ei mitenkään pysty perustelemaan notkumistaan täällä.
Ei ilmeisesti edes itselleen. Tulos olisi murskaava provolle. Notkun täällä, koska olen luuseri.
Sinun paranemisprosessi on alkanut tästä lauseesta "koska olen luuseri"
HIENOA
Ehdottomasti paras palsta palstantutkija sekä åsmå kimittää
lukijat nauraa perskules pilkut puuttuu
ranskalaiset automerkit tekevät paremmin kauppansa EU27 EFTA -maissa (ilman Kyprosta ja Maltaa) kuin yksikään Kaukoidän mustatukkien globalisaatiotuote. Eläköön euro, alas yen ja won!
En ymmärrä. Kakkaa ostetaan vaikka todettu vuosikausia vertailuissa kilpailijoihinsa verraten heikkolaatuiseksi.
Nyt alan ymmärtää miksi välimeren maat velkasanerauksessa ja konkassa kohta. Ei niillä mitään tajua laatuasioista eikä talouden pidosta. Ostetaan ja syydetään rahaa ala arvoisiin tekeleisiin joita kyyhäävät viinipäissääsn.
Mitä se käytännössä merkitsee tämä sinun kakka laatusi?
Otetaan asiasta oikein helppo esimerkki: Katsastuskonttorin pihalle kutsutaan kerralla sata kolmevuotiasta Toyotaa ja sata kolme vuotiasta Citroenia.
Katsatuksen missaa Toyotoista kaksi ja Citikoista viisi. Voiko tämän perusteella pitää Toyotaa loistotuotteena ja Citikkaa sekundana? Minusta ei voi.
Et ymmärrä, miksi moni kehuu Citikkaa. Kysy niiltä 95 Citikan omistajalta, jotka läpäisivät katsastuksen kerralla. Heidän on kovin vaikea allekirjoittaa väitettä, että Citikka on huono.
Eri asia on vielä se, kuinka suuren merkityksen annat katsastuksen läpäisyllä verrattuna auton muihin ominaisuuksiin. Onko vähävikaisuus tärkein auton ominaisuus? Minusta ei ole.
Ja pilkut puuttuu edelleen.
Miksi täällä provoilet, kun sinulla ei ole Citikkaa?
Oletko miettinyt vastausta yön yli?
Hei palstantutkija oletko nukkunut hyvin syönyt runsaan aamupalan ja ottanut lääkkeet että jaksat päivystää ja kestät mielipahaa kun Citroenista keskustellaan
Mitä mieltä olit yllä olevasta kirjoituksestani?
Vakioprovo. Vastaatko jo kysymykseeni?
Mikä on luuserin tunnusmerkki? Provoilu täällä tietenkin.
Kirjoitit aikaisemmin "Notkun täällä, koska olen luuseri. "
Onko tämä faktaa itsestäsi? mielestäni on..
Ymmärsit väärin. Kuten aina.
Mainitsemasi lause kertoo sinusta. Jos haluat eheytyä, niin sinun pitää myöntää olevasi luuseri ja se, että provoilu on luusereiden hommaa.
No. Tämäkin varmaan sinulle liian vaikeata. Yhteenkään kysymykseen et ole pystynyt vastaamaan...
Sekin kertoo siitä, että olet luuseri.
Todista muuta!
Sana (olen) tarkoittaa kirjoittajaa eli sinua "Notkun täällä, koska olen luuseri. "
Ihmeelistä ettei "kou lute ttu hen kilö" osaa muuta kuin sanaa luuseri luuseri
provo provo olet samaa tasoa haukkumasi provoilijoiden kanssa
Todista muuta!
Tästä puhutaan:
palstantutkija
29.12.2011 15:28
0
Sulje
Ja kannattaisi itselleen myöntää, että provoilu on luusereiden hommaa. Taidat sen jo tietääkin, kun et pysty kysymyksiini vastaamaan.
Eheytymisesi voi alkaa vasta, kun myönnät itsellesi olevasi surkea luuseri. Tämän jälkeen voit aloittaa paranemisprosessin ja lopettaa provoviestit. Viestit, jotka tekivät sinusta häviäjän.
Maailman kolme epäonnistuneinta kyhäelmää:
1. Citroen
2. ranskalaiset silikonitissit
3. Areva
Unohdit provo itsesi listan alusta. Provoressu!
HAHAA täällä jo tuhannes vastustaja. Naamakirjaan pitäisi perusta shitikalle inhoryhmä. Kuka kerkiää ensin?
Shitikan vastustajat senkun lisääntyy kun tieto kuumaverisistä helposti ärsytettävistä shitikkavässyköistä leviää.
Naamakirjassa on jo miljoona Citikan ystävää...
Oli miten oli, PSA osaa kuitenkin tehdä hyviä ajoneuvoja. Ehkei maailman luotettavinpia, mutta ajettavuudeltaan ja mulavuudeltaan huippuja. Siksi ne kai ovatkin Euroopassa suositumpia kuin kaukoidän valmisteet, joita kuitenkin valmistetaan ja jopa suunnitellaan Euroopassa.
kun kotimaisia autolehtiä luet niin huomaat että ranskalaisten autojen ajettavuus ei ole sen kummoisempi kuin ns. japsienkaan.
Mukavuuskin on muuttunut nykytrendien tapaan huonompaan suuntaan(lue: liian jäykkiä jousituksia).
Luotettavuustutkimukset puhuvat sitten selkeää kieltä laadusta,siitä tuskin kannattaa enempää täällä vaahdota.