The Voice of Finland

Pasi K.

Huomenna se alkaa! Uusi musiikkiohjelmasarja, jossa etsitään uutta laulajaa. Laulajakokelaita valmentamassa on neljä tähteä Suomen musiikkimaailman huipulta: Paula Koivuniemi, Michael Monroe, Lauri Tähkä ja Elastinen. Sarjaa esitetään perjantaisin Nelosella klo 20 ja se kestää pitkälle kevääseen. Ensimmäinen jakso siis huomenna perjantaina 30.12. klo 20 Nelosella!

Linkki: http://www.nelonen.fi/ohjelmat/voice-finland/etusivu

8

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häh

      Ai onko noista neljästä tolloista joku muka tähtikin???????

    • paulafani!

      Kaikkihan nuo ovat urallaan menestyneet, tykkäs niistä tai ei!

      • ken osaa, ken ei

        jos menestyy vain sen takia, että media ja levy-yhtiö päättää tehdä jostain osaamattomasta tähden, niin ei kiitos


    • väkivaltaista

      mutta kuka kamalaääninen ruma mies on se miesjuontaja, miten sellainen hirvittävä floppi

    • Paulafani!!

      Julkisuus kuuluu tietysti laulajan työhön. Aivan turhaa siitä on nostaa meteliä, että haluaisivat vain lehtien sivuille. Levy-yhtiö eikä media pysty millään vaikuttamaan loppupeleissä levynmyynteihin eikä fanimääriin. Yleisöstähän se riippuu kuinka suosittu on, ei teidän ainaista valituksista ;)

      • ngrtehy

        Siis ärsyttävä kähisijä tuo mummo, pahaa tekee oikein kuunnella sitä puhetta kun tuntuu että henki loppuu just. Ja aina se muka märisee, kylläpäs se nyt on herkkää tyyppiä..tuolla menolla kun se märisee niin siltä tippuu ne hirvittävät tekoripset veks.


    • joku vaan

      Kyllä on Paula hyvä voicessa tuomarina. Toi siitä myös uusia puolia esile. Mukavaa kun voice off finland jatkuu taas syksyllä samoilla tuomareilla.

      • iskelmädiggari

        käsittääkseni jatkuu vasta ensi keväänä, laulajia ehkä hakevat jo nyt-


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      87
      5936
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3537
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      160
      2069
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      230
      1993
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1503
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1021
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1000
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      110
      946
    Aihe