Osaako kukaan sanoa mistä löytyisi oikeasti motivoitunutta ja luotettavaa henkilöä työharjoitteluun?! Kävin tuolla työkkärin sivuilla jo katsomassa mutta siellä ei ollut juuri mitään..
Olisi tarvetta löytää harjoittelija, palkattomaan työharjoitteluun sovituksi ajaksi, aloitus tammikuussa ja kesto sopimuksen mukaan, mieluiten kuitenkin yli 1kk. Työharjoittelu tapahtuu Helsingin keskustassa toimistollamme, työvälineienä lähinnä tietokone joten erilaisten ohjelmien käyttö on must!
Jos siis joku tietää täysi-ikäistä jolla halu ja mahdollisuus tehdä palkatonta työharjoittelua niin infoa eteenpäin!
[email protected]
Mistä hyvä työharjoittelija ?!
9
803
Vastaukset 9
- XCVB
Kysy itseltäsi kuinka paljon motivoi 9€/päivä? Tekisitkö itse? Haluat vain ilmaista työvoimaa sekä käyttää hyväksi työttömiä. Toivon todellakin ettet löydä ketään tekemään työtäs ilmasiksi. HÄPEÄ
- Ahne on ahne
Kyllä on yrittäjällä ahneus huipussaan taas. Kaikki pitäisi saada ilmaiseksi ja vielä kehtaa valittaa. Jos ilmaista orjaa kaipaat, tyydy siihen mitä saat. Jos taas työntekijän, maksat asiallisen palkan. Kyllä kai nyt kuukauden palkan verran on varaa tekijälle maksaa, kun kaikenmaailman verovaroin kustannettuja tukia on siihenkin työnantajan mahdollisuus saada.
Yhdyn edelliseen, HÄPEÄ! - Uhcdryh
Ei hyvää päivää. Toivottavasti firmasi menee nurin, opitpahan itse muutaman arvokkaan läksyn elämästä samalla..
- KORJAUS
No onhan ne työharjoittelut hyviä. Esim jos opiskelee ammattikorkeakoulussa, ei siellä yleensä makseta palkkaa, mistään työhaharjoittelu jaksoista nimimerkillä kokemusta on. Tiedoksi vain teille, jotka menee toisten yrityksiä haukkumaan.
- ...............
Tietenkin kouluun liittyvä harjoittelu on hyvä asia, koska pääsee opiskelemaan aitoon ympäristöön.
Mutta on aivan eri asia, kun työtön ihminen joutuu töihin, josta ei saa palkkaa. Epäoikeudenmukaista se on siinäkin, että henkilö voidaan aivan miten huvittaa laittaa töihin 6-8 tunniksi päivässä, mutta raha on kaikille sama riippumatta työtunneista. Ja sama raha tulee heillekin, jotka ovat kotona.
- hehhhhh
Noh, jos joku "yrittäjä" tai pikkufirman tee-se-itse-mies kirjottelee oikeasti ja vakavissaan rekrytointiasioissa jollekin netin keskustelupalstalle, vielä nimimerkin takana ja yhteystiedoiksikin antaa jonkun anonyymin hotmail-osoitteen, niin kannattais varmaan vähän kattoa peiliin ja skarpata. Vähän kun kyytipojaksi vielä valittelee et ilmaiset luuserit ei kelpaa ja palkatta pitäisi parasta saada, niin kyllähän tota heppua vähän sääliksi käy. Ihme pellejä täälläkin pyörii, ei voi kun nauraa :D
- Yrittäjä
Tuollaiset epämääräiset sählääjät pilaa meidän kunnon yrittäjien maineen. Meillä maksetaan aina asiallinen palkka, aina ajallaan. Ja jos on pitkään huonommat ajat eikä ole varaa rekrytoida, niin sitten ei rekrytoida! Halukkaat venyy silloin enemmän ja korvaan heille sitten jollain tavalla sitäkin, esim. ylimääräisinä bonuslomapäivinä joulun yhteydessä. Aina olen hyvät tekijät saanut kun on reilu peli kumminkin päin ja se hyvinvoiva ja arvostettu työntekijä on minulle ylpeys - ja muuten siinä sivussa kauppa käy ja tulosta tulee kun on ihmisillä hyvä olla!! Sitä ei kaikki ymmärrä. Ikinä ei ole tarvinnut ilmaistyövoimaa orjana käyttää ja harjoittelijallekin palkka kuuluu!
- HYI!!!!!!!!
HÄPEÄ! Kehtaatkin tänne tulla kyselemään, lopeta koko yrittäjyys jossei ole varaa PALKATA työntekijöitä! Että puistattaakin tollaset.
- ertghgfd
Jos aiot harjoittelijan saada työhön ilmaiseksi niin tällöin harjoittelijan tulee saada työstä arvokkaita oppeja. Ei kukaan täysin ilmaiseksi työtä tee.
Tosin tämä aloitus taisikin olla ainoastaan provoilua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa872049Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as391333Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1361003Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.215938- 81827
- 95813
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215724- 73691
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,51690On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79638- 69621
- 35601
- 43571
- 55517
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25467Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin13459Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28452- 35444
- 33433
- 40427