Tässä tänään kävimme ostamassa ilotulitteita Prismasta. Ostimme muutaman raketin ja padan ja tarttuhan siinä kaksi "ISO KIINARI" pakettiakin mukaan. Sitten kun kotia päästiin niin kaveri soitti ja kysyi että ostimmeko me isoja kiinareita. Tietysti vastasin myönteisesti, kunnes hän sanoi että saattaa olla vale kiinareita liikenteessä. En aluksi ottanut sitä ihan tosissani mutta päätin silti testata niitä.
Avasin toisen paketeista ja otin yhden kiinarin ja menin ulos. sytytin sen ja nakkasin penkkaan. Hetken päästä kuului pieni tupsahdus,kun kiinari "räjähti".
Nämä kiinarit maksoivat 2.99€ per paketti.
Miten tällaisia voi edes myydä? Huijausta sanon minä.
Vale kiinarit ?
5
758
Vastaukset
- :=)
Ja pikkupojalla on uusivuosi piloilla.
- kökköperse
Mikä poliisi-setä sääkin oot? oon ville 5v ja oon jo kolme vuotta ostanu ite prismast isot paukut, maksoki 120€ ite otin isoveljen säästöpossust... oon pahis ja tommone polliisi tulee mulle valittaa? :O Tommoset pitäis kieltää lailla oon istunu nyt vuoden nuorisovankilas ku myin kiinarei naapurin kallelle eikä kaduta yhtääån pian menisin kouluunkin mut meni silmät puhki. viime uutenvuoten. PS. take care my nigga ;)
- pam.
Joo aika laimeita oli. :D
- dvsfbdgnfmhgj,
Ottakaa esim. isosta thunder kingistä tai xxl-thunderista se taivaalla räjähtävä paukku pois, jesaria ympärille ja se sytytyslanka siihen syttyvään päähän. Siinä oli rahan arvoinen kiinari. Itelläkin oli noita 2 pkt, toisessa paketissa oli joitakin suutareita, toisessa paketissa ei yhtään. Ei kyllä ole rahan arvoista tavaraa, mitäköhän kiinassa noiden valmistus maksaa? Siellähän noita tehdään aivan järjettömiä määriä kerralla.
- WTF????
Mulle kävi kans noin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1321880Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 791470
- 781451
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531166Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois681029- 631021
- 221007