Tarkotus ois lähteä matkustamaan Malesiaan keväällä 2005! Tai siis työharjotteluun menen sinne, mutta aion esim. käydä Thaimaassa sukelluskurssilla ja matkustella muutenkin ympäriinsä. Mites ois, onko kukaan muu kiinnostunut moisesta, oisko kellään mitään mielenkiintoa tulla matkaseuraksi?
Malesia, kevät 2005
Sininpilvi
4482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hei!
Joo, olen itse lähdössä sinne jo marraskuussa.
Mitä kautta hait työpaikkaa ja miten onnistuit sen saamaan? :)
Ja minkä alan työpaikasta on kyse.. itsekin kiinnostunut työskentelemään siellä päin maailmaa.
No niin... kuinka kauan ajattelit viettää aikaasi siellä? Minä menen työharjoitteluun, en saa siitä mitää rahaa. Sosiaali- ja terveydenalalla tuo opiskelijan palkkaus on vähän huonoa... se paikka minne meen on sellanen kirkon ylläpitämä paikka. kolme kuukautta pitäs sielä viettää! Olis kiva saada vaikka sun meili ja meilailla edestakasin!
Oon siellä maaliskuulle saakka. :)
Joo, kirjottele vaan: [email protected]
ja ajattelin että seura vois kelvata...
Siis jos vaikka jonain iltana käytäis jossain. Te siellä olette kuitenkin jo ollu hetken aikaa kun mä sinne tulen niin voisitte hiukan näyttää paikkoja mulle, siis iltaelämää tai jotain.
Itse tulen Kuala Lumpuriin ja sitten Langawiin.
Missä päin itse aikaa kulutatte?