Varokaa Ranuan Kuitu / Tunique-nettikauppaa!

Bora

5

1429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynyt..

      joo sama homma mulla rahat meni mutta tavaraa ei näy..

    • S

      sama vika, tuossa tilailin osia autoon ja maksoin ennakko maksulla nyt sitten ei ole kuulunut näkynyt laisinkaan kumpiakaan rahoja tai osia. onneksi en paljoa sieltä tilaillut että ei tilipussissa tuntunut mutta kyllä vähän vituttaa pakko myöntää.
      ensin meni 1kk maksusta ja tuli viesti että paketti lähtee seuraavalla viikolla, nyt mennyt 2kk lisää ja ei ole näkynyt eikä kuulunut, sähköpostilla ei vastata ja puhelimella koitin pari kertaa mutta en saanut yhteyttä.

    • YRITIN KYLLÄ VAROA

      mie kyllä yritin varroo ajoin 600 fiudella ranuan ohi mutta en voinut mitään kun oli iloinen hartsi piikki matto edessäni kivat dunlooppilais rattaat tyheni olemattomiin ja kun sain taas jatkettua matkaa niin hassu omistaja pyssäytti minut lasikuidusta väsätyllä pontiacilla ja se uitti konetilan täyteen hassua polyesteri hartsia joka kipristi ihanan turbo ahdetun twincampyrän jumiin ja lopuksi se otti mut väki pakolla mukkaan ja uitti hassussa hartsin teko altaassa pää edellä iloinen hermanni ronskis raiskata mölkytti mahonki kyrvällä vielä suuhun ja jätti kamalat hartsit suupielille että semmonen kokemus iloinen varominen ei auttanunna ninnanunna..hshshs

    • >:

      Joo minäkin olen tilannut 3 kuukautta sitten autooni vilkut ja eipä niitä ole näkynyt eikä sähköposteihin vastata...

    • ..:(

      minäkin tilasin 4 kk sitten tuotteita autooni ja maksoin ennakolla muttei oo vielä tulleet eikä ne vastaa sähköpostiin. olen ottanut kuluttajavirastoon yhteyttä ja sieltä he yrittivät kans saada niihin yhteyttä muttei saanut. Nyt on rikosilmoitus tehty poliisille ja nyt saa vaan toivoo että saa rahat takaisin!! Ja että sivua suljettais ettei muutkin tekis samaa virhettä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      179
      3655
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      68
      2096
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1288
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1094
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1000
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe