Suomi kurjistuu pikavauhtia

Suomessa on menossa ankara kahtiajako ja parhaiten täällä pärjäävät mamut ja perseellään lohnottavat kansanedustajat ja muut loiset jotka nostavat palkka tyhjästä. Pienituloiset ja jo valmiiksi heikommassa asemassa olevat joutuvat jatkossa entistäkin tiukemmalle, todella surkea tulevaisuus Suomessa näköpiirissä.
11145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mutta pullamösskansa ei silti tee mitään, vaan ottaa vastaan mitä armollisesti annetaan. Samanlaiset pönöttäjät äänestetään päättämään asioista joka kerta, mikään ei muutu
parempaan suuntaan, kansa vaan voi huonommin. Joissain maissa moisista jutuista kavuttaisiin barrikaadelille tai vähintäin ainakin nostettaisiin karmea halloo, mutta Suomen
umpiluupäinen kansa vaan kitisee verkossa kesksutelupalstoilla ja juo iiitensä hengiltä.

Äänestä

Nykyiset työttömyyden hoidon menetelmät ihmetyttää. Ihmisiä laitetaan ilman palkkaa töihin. Mitä järkeä siinä on? Tilastot kyllä kaunistuvat mutta eihän tuollainen säästä valtion menoja yhtään. Se päinvastoin lisää niitä koska työn järjestämisestä ja tekemisestä syntyy aina lisäkuluja. Ja tuollaiseen osallistuvien työttömien taloudellinen asema ei parane yhtään, silloin ei kulutuskysyntä parane eikä myöskään työllisyys.

Äänestä

ei ne mamut menesty yhtään sinua tai muita työttömiä paremmin. Kansanedustajat ollaan sinne itse valittu, mitäs äänestit "loisia" eli persuja jotka eivät sitten tehneetkään minkään asian eteen yhtään mitään.

Just tollaset vätykset jotka ei saa itse aikaan mitään ovat niitä pahimpia valittajia.

Minun tulevaisuuteni kyllä näyttää hyvinkin valoisalta. Koulutusta on ja töitä vuosikymmeniksi eteenpäin. Jos joku tulevaisuudessa mättää niin tuollaiset mitään tekemättömät kateelliset ihmiset.

Äänestä
  • 'Minun tulevaisuuteni kyllä näyttää hyvinkin valoisalta'

    Niin minäkin kuvittelin ennen kuin sairastuin nuorella iällä. Silloin huomasin että elämä ei aina suju kuin sarjakuvissa tai stromsössa.

    .

    Äänestä

  • haista sinä homopetteri pa skas.

    Äänestä

  • ReijoK. kirjoitti:

    haista sinä homopetteri pa skas.

    Eli edellinen kommmenttini on tälle "diudaudau" tyypille, taitaa tosiaan olla nimimerkkinsä veroinen ääliö.

    Äänestä

Et sitten keksiny yhtään rakentavampaa kommenttia?

Äänestä

Reijo ei osaa suhtautua ihmiseen, joka on käynyt koulut ja käy töissä. Reijo tuntee omakseen henkilöt, jotka hakevat juoksukaljat s.marketista aamutuimaan ja viisastelevat pöhnäpäissään toisilleen. Ovat omasta mielestään eliittiä. Järjenköyhät p..kiaiset.

Äänestä

Ampuuko raketteja muutkin kuin mamut ja työläiset?

Äänestä

Ameriikkalaiset ampuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2012 kirjoitti:

Suomessa on menossa ankara kahtiajako ja parhaiten täällä pärjäävät mamut ja perseellään lohnottavat kansanedustajat ja muut loiset jotka nostavat palkka tyhjästä. Pienituloiset ja jo valmiiksi heikommassa asemassa olevat joutuvat jatkossa entistäkin tiukemmalle, todella surkea tulevaisuus Suomessa näköpiirissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu