Ostetaan akvaarion lämmitin ja 80 cm lamppu kahdella putkella. Ostan myös mielelläni akvaariopaketin vähintään 100 litraa tarvikkeineen kymenlaakson seudulta! Tarjota voi muutakin!
Ostetaan akvaariotarvikkeita
Maiju28
3155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
lueskelin tuossa, että kasveista olisi pulaa.
asun Kotkassa ja minulta löytyisi mm. vallisneriaa, intianvesitähdikkiä sekä jaavansaniaista ihan riesaksi asti. ilmoittele kun saat kalastosi kuntoon(kultis ja leväbarbit pois), kannattaa kokeilla aqua-webin lahjoitetaan-palstaa. suosittelen myös hiekkapohjaan vaihtoa, kasvit viihtyisivät paremmin. ylimääräistä hiekkaakin, (pesemätöntä tosin) minulta löytyisi.
Kyllä kasvit kelpaisivat, hiekkakin! Kuinka paljon hiekkaa on? Riittäisiko se tuohon 128 l akvaani? Kuinka paljon pyydät?
Muutaman euron, hiekkaa on n. 15 kiloa, saattaisi nippa nappa riittääkkin. Karkeus 0.5-1.2 mm, optiroc-hiekkaa.
Vastaile osoitteeseen: [email protected]