Kummituksen tilalle rempaavat uutta baaria, kuulemma? mikä on homman nimi?
Kuka on isäntä talossa??
Kuka on isäntä talossa??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Olipa konsepti mikä tahansa, soitaa siellä joka toinen viikonloppu, humpanpimputtajat. Sellaisina viikonloppuina kun ei soita, lauteilla on samat ukot, mutta eri nimi. Hoh hoijakkaa!!
Ehkä se humpanpimputtajat on paikan "houseband"? Kyllä elävä musiikki aina levyltä soitetun voittaa, vaikka perkeleen rumiahan ne äijät on...
onko sotkamossakin opittu muutakin sopuisuus?
Sinne tulee kunnon mesta.
Mitäs se "metalli martti" meinaa? eikai vaan, joku liimanhaistelua harrastaville pitkätukille suunnattu piri luola??
Ei nyt sentään... Kuka se nyt liimaa haistelee? Saati huumeita käyttää.
Mä mihinkää baariin lähe, voin ostaa kaljaa tuosta siwasta ja liimaa en käytä väärin. Joskus on ollu aikoja että baariin ois ollu halunnu tutustua. Akkaa ei mulla oo vaikka se olisi ihan kiva olla, olla erilaista, että siellä baarissa ne on varmasti, tai sitten kun se valmistuu.oon kyllä ajatellu että jos ei tuolla treffi osastolla käy tuuri , saatan jättää koko metstyksen akoista.
Mä kuljin ennen paljon baareissa. Samat akat ja ukot oli ainaan. Muutama vuosi sitten nousin tuhannen päissään Napiksele menevään linkkuriin. Uskomaton mestahan se on, jos mies haluaa seuraa itselleen. Mun kohdalla vain kävi niin, että löytyi seuraa pitemmäksi aikaa. Nyt liekutellaan lasta ja toinen on tulossa.
Ei se oo sun lapsi hahah
JOO HEVIÄ SIELLÄ SOITETAAN , JEES !! JA SAVUKONETTAKAAN EI TARTE KUN TUKKAA HEILUTTAA NIIN HILSE LENTÄÄ JA SE VASTA DISCO VALOISSA KOMEETA ON :)
PORTSARINA KUULEMA TOIMII ITSE NOUTAJA !
mahtavaa! Onnea uusille omistajille!!kantikseen alkaa jo kyllästyä kun joka ilta se on vaan sitä samaa!!
Rokkibaari Sotkamoon - hienoa! Täällähän on kymmeniä rock-henkisiä ihmisiä, jotka kukin kuluttavat baareissa kymmeniä euroja kuukaudessa. Joten tulossa on todellinen kultakaivos yrityksen viidelle osakkaalle.
http://www.sotkamolehti.fi/Uutiset/1194714443622/artikkeli/nosturin koutala ja nightwish-pohjola mukana uudessa syke-klubissa.html
Mitäs minä sanoin?
Saa sinne muutkin mennä vai etkö osaa lukea? URRRRRPO! Sinä voit istua vaikka kotona
se lippis päässä ja pierää kirnuun, sua ei kukaan kaipaa missään.
Milloin se baari aukeaa? Onko tietoa, täh?
Toivottavasti siellä ei soita se hama "houseband", joka edeltävässä kävi veivaamssa! Kunnon artisteja kehään, toivotaan toivotaan.
Eipä ehtinyt käydä entisesäkään, saa nähdä pysyykö pystyssä niin kauan, että ehtis.Saattaa Helsingin pojilla rahat loppua, jos ei sattunut enyistä olemaan. Saahan sitä kokeilla. mutta noissa tiloissa kummoista jutskua tule....onnea
Nytpä se on nähty! Olipa sitten sangen lapsellisesti sisustettu paikka. Ei uskois, että on ollut aikamiehet asialla.
Paljonko on ikäraja tonne baariin? 18 vai 21 ?
Jos sisustukseen on kattominen, niin 12v on kohdallaan oleva ikäraja.
Paikkahan on tunnettu Sotkamon HopLopina.