Muistan kun ravintolasta ei saanut kossua kuin ruokaryypänä 1980.
Muuta sai. join aina anis viinaa. 10 markalla sai 4kpl nelos olutta.
Paljonko se maksaa tänä päivänä.
yksi paukku maksaa melkein 7€.
Osta kaksi paukkua ravintolasta saat samalla hinnalla koko pulluón kaupasta.
Kyllä menee kalliiksi.
Kenen kannattaa enään käydä ravintolassa kuin juttelemassa.
Hanski vaan.
Muuta sai. join aina anis viinaa. 10 markalla sai 4kpl nelos olutta.
Paljonko se maksaa tänä päivänä.
yksi paukku maksaa melkein 7€.
Osta kaksi paukkua ravintolasta saat samalla hinnalla koko pulluón kaupasta.
Kyllä menee kalliiksi.
Kenen kannattaa enään käydä ravintolassa kuin juttelemassa.
Hanski vaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Monet kapakat ahneuksissaan hinnoittelevat itsensä konkurssiin, kun entistä harvemmilla on varaa maksaa nykyisiä sikamaisia hintoja.
Lähikapakassa panin merkille, että tynnyrioluen myynti on loppunut jo kauan sitten selittelyillä, että nyt vaan ei ole. Tölkkiolutta löytyy tuoppiin lorotettavaksi.
Satavarmasti Virosta pilkkahinnalla ostettua suomalaista olutta myytäväksi täällä täydellä hinnalla.
Hinnat Virossa tulevat vielä reilusti alaspäin linkin hinnoista, kun ostaa muutamalla kympillä tukkukortin, ja kukaan ei kysele, onko sinulla mitään firmaakaan.
Rajat on auki, kukaan ei kysellyt tai tarkastanut mitään, kun Hiace perä maata viistäen köröteltiin tulemaan.
http://www.viinarannasta.com/articlesr.php?sid=1&gid=1
Ravintolatyö ei tarvitse muuta osata kuin siirtää 👮 väkivallaton ruoka osuus niille .
Yhden paukun osto Kalajoki muut 👮 seuraa Ilmari katsastus koodilla autonpesua kysymys perässä