http://omakaupunki.hs.fi/leppakorpi/uutiset/raaasti_hakattu_koira_jouduttiin_lopettamaan-poliisi_tutkii/
Raa'asti hakattu koira jouduttiin lopettamaan - poliisi tutkii
Vartti
Leppäkorpi Tänään kello 14.46
Kommentoi
Itä-Uudenmaan poliisi tutkii Vantaan Leppäkorvessa 29. joulukuuta tapahtunutta eläisuojelurikosta.
Hätäkeskukseen tuli yöllä ilmoitus, jonka mukaan leppäkorpelaisesta asunnosta kuului äänekästä koiran vinkumista. Paikalle lähetetty poliisipartio tapasi asunnosta miehen ja naisen sekä pahasti vammautuneen novascotiannoutaja-rotuisen koiran.
Asunnossa asuva pariskunta kertoi tulkinneensa että, koira oli käyttäytynyt aggressiivisesti. Tästä syystä he olivat päättäneet lopettaa eläimen hakkaamalla sitä metsästysaseella. Nelivuotias koira oli vammautunut hakkaamisesta niin pahoin, että eläinlääkäri joutui lopettamaan sen.
TOLLERI HAKATTU METSÄSTYSASEELLA KUOLIAAKSI
tehkää jotain
3
442
Vastaukset
- järkyttäväääääää
Pistäkää puskaradio laulamaan että selviää kuka tämä pariskunta on ja uutta koiraa ei mennä moisille myymään !!!!!!!!!!!!!
- TARKKAAVAISUUTTA...
sul väärä otsikko; hakattu kuoliaaksi=eipä ollu,vaan el.lääk. lopetti.
AIVAN HIRVEE JUTTU KUITENKIN!- Kultsu
Ei leikkisyys ole agressiivisuutta ja on inhimillisempikin tapa lopettaa lemmikkinsä eli se piikki tai sitten etsiä uusi omistaja jos ei voi enää pitää sitä.Mielestäni näille omistajille kuuluisi kova rangaistus ja ehdoton eläintenpito kielto loppu iäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779