Eli millaista menoa laivalla on luvassa arkiristeilyllä ja onko nuo laivat olleet suht täysiä vai joko taantuma vaikuttaa matkustajamääriin? Ja onko näistä risteilyistä tullut eläkeristeilyjä vai löytyykö kaiken ikäisille jotakin?
Baltic Princess arkisin
17
928
Vastaukset
- Anu ja Pinja
Baltic Princess on bilelaiva parhaasta päästä. Siellä on yleensä aina hyvä meno. Usein siellä on jotain teemaristeilyjä, jolloin meno on vielä tavallistakin vauhdikkaampaa.
Hyvää Uutta Vuotta! Me olemme sitä ottaneet vastaan jo pari vuorokautta putkeen. Taidammekin varata mekin varata matkan Prinsessalle taas kerran. Kiitos vinkistä ja muistutuksesta.- Kuus tai ei
Pläjäytti tallinkin täti topakasti.
- uskoako vai EI
Niin maireaa, että!
suoraan tallinkilta vai vain tallinkhenkinen mainoksen uhri?
- Yx matkaaja
Meno melkoisen vaisua. Henkilökunta yhä neukkuvalistuksen saanutta tympeää. Palvelu ei pelaa. Esiintyjät sieltä halvimmasta päästä eli taso kehnon ja surkean väliltä. Juomat ylihinnoiteltuja. Kieltämättä eläkeläiset ovat siirtyneet Eckeröltä Prinsessalle. Meno sen mukaista.
Itse käytän laivaa reittimatkalaivana. Pientä työkeikkaa. - Asiasta ja vierestä.
Minä kyllä komppaan noita tyttöjä. Ainakin Baltic Princessillä usein on erilaisia teemaristeilyjä, jonkun radiokanavan järjestämiä tai muita. Niissä ainakin on ollut ihan hyvä meno, jollaista aloittaja ilmeisesti etsii. Ihan arkiristeilyt sitten ovat aikalailla sattuman kauppaa millaista on.
Hiukan aloittatjan asiasta off topickina sanoisin että nuo kuusin ja matkaajan kommentit ikävä kyllä osoittavat tämänkin palstan tason.
Tai oikeastaan melkein kaikki netin keskustelupalstat ovat Suomen suurimpia avoihoitoloita, joissa kuka tahansa voi syöltää mitä tahansa. Huoh.
No on siinä se hyvä puoli, että jos päästävät sitä tuskaansa ja turhautumistaan täällä silmittömästi sanallisesti kuin että jossain kättä pidemmällä... Tällä tarkoitan tietynlaisia kirjoituksia yleensä enkä mitenkään osoitellen välttämättä tämän ketjun kirjoituksia erityisesti.- Huomioi tämä
Nyt on kyse arkipäivistä.
- Asialinjalla
Huomioi tämä kirjoitti:
Nyt on kyse arkipäivistä.
Ne usein Princessillä jarjestettävät Voicen tai Iskelmän tms radiokanavan teemaristeilyt ovat juuri arkisin. Ja sanoinkin että on aikalailla sattumankauppaa millainen meno on arkiristeilyllä.
Joskus voi olla sairaanhoitajien tai palomiesten ryhmäristeily esimerkiksi torstaina tai muuna arkipäivänä. Joskus taas on ihan normi perusarki. Kyllä laivoilla yleensä keskimäärin on hilpeämpi meno arkisinkin kuin maissa. - tosiaan!
Palstan tason arvioinnistasi, kyllä tuo "kuus tai ei" osuu kohdalleen, täysin maireaa tallinkin mainontaa niin kuin olisi tallinkilla töissä.
Tuo "kuus tai ei" on hyvinkin lähellä totuutta arvioidessaan palstan tasoa, eihän tallinksiljaa nyt saa mennä arvostelemaan täällä saati antaa negatiivista palautetta.
varsinkin tämä "anu ja pinja" ja muita vastaavia nimiyhdistelmiä käyttävä kirjoittaja on aina niin tallink henkinen että! - Siis näinkö?
Asialinjalla kirjoitti:
Ne usein Princessillä jarjestettävät Voicen tai Iskelmän tms radiokanavan teemaristeilyt ovat juuri arkisin. Ja sanoinkin että on aikalailla sattumankauppaa millainen meno on arkiristeilyllä.
Joskus voi olla sairaanhoitajien tai palomiesten ryhmäristeily esimerkiksi torstaina tai muuna arkipäivänä. Joskus taas on ihan normi perusarki. Kyllä laivoilla yleensä keskimäärin on hilpeämpi meno arkisinkin kuin maissa.Jassoo. Siis viikonloppuisin ei laivalle kannata mennä, koska siellä ei ole oikein mitään.
- tosireissaaja
Baltic Princessillä ei ole hyvä meno muutakuin teemaristeilyillä sekä viikonloppuisin. Nimim. Huonoja kokemuksia arkipäivisin.. klo 23.00 nukkumaan, kun missään ei ollut mitään. huoh..
- Pypsi
Kiitos asiallisista kommenteista. Tiistaiksi ollaan risteily varattu, eikä tosiaan taida olla mikään teemaristeily. Täytynee pistää sit vaan omat bileet pystyyn, harmittaa etten tajunnut noita risteilyohjelmia tarkastaa ennen matkan tilaamista.
- näin se mennee
Tiistai on yleensä se viikon hiljaisin ....
- Kyllä se tiedetään
näin se mennee kirjoitti:
Tiistai on yleensä se viikon hiljaisin ....
Tuon "hiljaista" tai "vilkasta" näkee jo Tallinkin sivuilta. Hinnat ovat jaetut kolmeen kategoriaan ja kallein on tietenkin myös se vilkkain. Hiljaisinta on vihreillä lähdöillä ja hintakin halvin.
- näin se mennee
Kyllä se tiedetään kirjoitti:
Tuon "hiljaista" tai "vilkasta" näkee jo Tallinkin sivuilta. Hinnat ovat jaetut kolmeen kategoriaan ja kallein on tietenkin myös se vilkkain. Hiljaisinta on vihreillä lähdöillä ja hintakin halvin.
Se on kaikkialla viikon hiljaisin päivä, sen näkee muuallakin kuin tallinkilla
... jopa lähikuppilassa - dlndieo
tiistai on eläkeristeily studio 55
- JOUJOUHELMERI
Laiva ihan okei, henkilökunta nyt on taattua Tallinkkia (= virolaista) ja palveluasenne on sen mukainen.
Riippuu se toki päivästä. Seiskan bileristeilyllä meno voi olla aikamoista, toisin taas Studio55 -risteilyillä.
Jos et hae kauheeta bilemeininkiä, niin kyllä arkisin pärjäät. Viikonloppuisin on vähän rajumpi meno. - Aivan-hirveää
Kaikkein pahin skenaario. Risteilyvieraista paljon turkulaisia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242124Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352028Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111818Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581496Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341399Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5481156Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50998Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115937Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348929