Välttäkää Pasaatissa olevaa yritystä joka ilmoittaa " ALE osta yhdet , saat toiset ilmaiseksi".
Yllätyt kun näet mitä tapahtuu todellisuudessa.
Tämän ketjun nostan niin kauan ylös kunnes liike palauttaa rahat huijatulle.
Huijariyritys PASAATISSA
21
963
Vastaukset
- höhlä....
Siis onko minun ostettava yhdet että saan tietää mitä pitää varoa?
- en ole ahne?
Kerro nyt edes mitä todella tapahtui ja liikkeen nimi?
- fdfdsfrsrfdxcdsfd
ainakin tuote voisi olla hyvä tietää, eihän tästä sun jutusta ole muuten mitään hyötyä
- silmä käteen aamulla
Kävele Pasaatiin huomenna ja katso mikä liike mainostaa noin.
- os_ta_ja
Näkyy olevan Specsavers.
- Grillikauppias
Ei grillikauppiaat johda harhaan mainoksissaan.
- First Name: Pekka
Kahdet yksteholasit 29 eurolla. Niitä menen kyselemään.
- tiimari grillit
Saat kyllä 29€ lasit , mutta ota lasinpyyhkimet niihin , niin näet mitä ne tarjoo sulle toiset ilmaiseksi grilleiksi :-/
- peruutuspeili
tiimari grillit kirjoitti:
Saat kyllä 29€ lasit , mutta ota lasinpyyhkimet niihin , niin näet mitä ne tarjoo sulle toiset ilmaiseksi grilleiksi :-/
Vai vielä lasinpyyhkijät,...
- nchiddi
Joo, ja sitten kun joutuukin ottamaan eri hiontoja linssien eriarvoisuuden vuoksi, niin laseista tuleekin yhtä'äkkiä ylihintaiset. Kun toisessa silmässä on yli puolet huonompi näkö, niin ei noita halpoja laseja saa. Ne on vain sellaisille joilla ei ole suuria eroja tai liian huonoa näköä ja joille kelpaa melkein ikkunalasin vahvuiset "asusteet"!
- joo provo
molempiin silmiin oma lasi :) 2 yhdenhinnalla... nerokasta :)
- Maksa lisää prkle
Jos ostaa grillit joissa on silmälappuvideo ja lasin pyyhkijät mukana.
Osta 1 saat toiset ilmaiseksi.
Eikö pitäisi silloin saada toiset samanlaiset grillit videoilla ja pyyhkijöillä? - Rahat menee viinaan
Mulle riittää jos saan YHDET YKSITEHOLASIT KEHYKSINEEN 29 Eurolla.
- prillit
Niitähän saa kahdella eurolla tiimarista.
- ....
Nisseniltä saat ainakin paskaa koko rahalla, jos saat edes sitä.
- .o
Mikä on Taste ?
- Sokea mikä sokea!
Ostin lasit syksyllä Tastesta. Erittäin miellyttävä palvelu, suosittelen. Joudun yleensä aina maksamaan laseistani enemmän kun tuo näkö on hieman kärsinyt, siis nuo hyvät tarjoukset ei minua auta. No, ainakin sain hyvän palvelun ja hyvät rillit, kaikki samaan hintaa.
- dlsadfkhilwks
Mulle sanottiin specsaverilla, että siksi en saa niin halpoja (29€), koska niin p...oja hän ei halua myydä.
- ............
Kiikareita piti mennä ostamaan, mutta taidan mennä muualta kyselee. Tuolta ei tiedä mitä siellä tulee eteen, huijausta se on..... Jos ei saa kun yhdet sen sijaan että mainostetaan kaksia yhden hinnalla.
- 5555%
Kyllä mielisteltiin , kun kävin tänään asioimassa.
- tootootttt
Mainonta senkun jatkuu, harhaanjohtavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4085984- 815323
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484344- 523931
- 523719
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1653429Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1073188Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky533173- 432279
- 492205