Viime yon uni on mietityttänyt mimua koko päivän ja oli pakko tulla kysymään tulkinta apuja tänne.
Olin uimassa meressä ja ystäväni huomasi iilimadon tarttuneen häneen, lähdin itse äkkiä vedestä pois ja huomasin jonkun pienen madin luikertelevan sormien välissä, yritin huitoa sitä pois ja kun vihdoin sain sen pois, joku mies toi sen minulle takaisin ja se olikin ISO käärme (n. 2-3m). mies silitteli sitä ja sanoi että se tykkää musta ja mun ei tarvitse pelätä että se puree..
Yhtäkkiä olen kävelemässä ostoskeskuksessa ilman pikkareita ja ihmiset valokuvaavat julkkisystävääni..minua hävettää kun olen myös kuvissa, pelkkä toppi päällä ja koko jalan mittainen elävä käärme toisen jalan ihon sisällä...
menen vaatekauppaan ostamaan pikkuhousuja ja kassalla alapääni alkaa vuotamaan verta ja oksennan verisiä limaisia klönttejä kaupan täyteen niin että minut heitetään sieltä ulos vaikka haluaisin jäädä siivoamaan sotkuni,,
Mieleenpainuvinta on tuo käärme joka inhottaa minua sisälläni, mutta tiedostan että minun täytyy tottua siihen sielä, ettei sitä voi saada pois! Jäi kuva että käärme on hyvä, eikä minun tulisi sitä pelätä, mutta se pelottaa silti!
Toivottavasti joku osaa sanoa jotain unestani. Olen yleisterve onnelisen perheen äiti. Viime aikoina olen alkanut kaveerata vanhan ala-aste ystäväni kanssa yli 10 vuoden tauon jälkeen, voisiko käärme kieliä hänen petollisuudesta, vaikka en kyllä millään voisi kuvitella että hän olisi petollinen?
Iso käärme ihon sisällä??? :O
3
103
Vastaukset
- Jokuvaanasdfh
Et suinkaan Alien vs Predatoria katsellut ennen nukkumaanmenoa?
Käärme ihon sisällä vink vink : ) - alkuperäinen kirjoit
En ollut todellakaan, enkä ole edes ikinä nähnyt kyseistä elokuvaa!! :O Käärmeet eivät kyllä liittyneet mitenkään päivän tai edes menneen puolenvuoden puheenaiheisiin tai että olisin nähnyt.. :)
Eikö kukaan osaa kertoa mitä tämä uni yritti minulle viestittää???- Jokuvaanasdfh
Varmaan joku luihu käärmemäinen tyyppi tulee takertumaan suhun etkä sä saa siltä rauhaa vaikka koitat päästä siitä eroon : )
Tai ostat lemmikkikäärmeen :)
No ei tuo nyt mitenkään erityisen psykolta unelta vaikuta. Tuskin se uni mitään syvällistä yrittää viestittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858