Ei enää jaksaisi. On pakko olla joku muu tapa.
hyvää yötä kuitenkin.
lyrics of poison
19227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
lausutut sanat?
Eihän tätä jaksa erkkikään :(
Eikä Arja, Marja, Tarja, Tiina, Teija, Seija, Aija, Kaija jne, jne. Ei kukaan täysipäinen ihminen tai tässä tapauksessa vähemmän täysipäinenkään.
Joo, selvitin tänään mistä hommat on kiinni. Se on meidän horoskoopeissa, miksei kumpikaan voi tehdä aloitetta; koska halutaan olla "niskan päällä", "kontrollissa", "ruodussa", "aina tilanteen tasalla", "hallitsevana", ja kun toinen tekee aloitteen, niin asema säilyy. Aloitteen tekevällä taas menee pois tämä asema ja kokee olevansa tyhjän päällä ja se on liian iso riski. Ollaan loppupeleissä niin samanlaisia! :)
Mitkäköhän nää horoskoopit mahtaa olla? Tulimekkejä?
kyllä, sarvekkaita. Molemmat haluamme, että asiat etenee meidän suunnitelmien mukaan. Mutta nyt on pelissä sen verran isot tunteet, ettei kunnon suunnitelmaa tahdo löytyä.
Tuo tulimerkki ei sovi, koska olen kaksonen. Kiinalaisessa horoskoopissa kukko:) Mutta kannattaako kokeilla joustamista puolin ja toisin. Jos kumpikin odottaa että toinen joustaa ei kai mitään tapahdu. Jos on suurista tunteista kyse niin kannattaa olla tilapäisesti vähemmän itsepäinen?
Voitais koittaa esimerkiksi puolin ja toisin tätä:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Flirttailu
Flirtailu on helppoa, mutta odotappas kun pitää siitä ottaa seuraava askel.
ei välttämättä olo helppoa, jos on jo etukäteen jostain syystä älyttömästi tunteita (tai kuvitelmia, what ever). Kyllähän sitä nyt voi helposti puolitutulle ja tuntemattomalle liperrellä, mutta että hänelle!?!?
Jos ja kun keinot loppuu, niin silloin jäljelle jää vain tyhjä kolo joka ajan myötä
umpeutuu. Pinta voi jäädä säröiseksi, mutta uusi päivä tulee kuitenkin aina.
Otappa puhelin käteen ja näpyttele numero. Soitat vain niin kuin olisit pizzaa tilaamassa. Kyllä sitä nyt aina pari sanaa ehtii vaihtamaan. Ja jos et ,niin lähetä viesti . Haloo nyt on nykyaika..ei tässä nyt tarvitse enää mitään nuotiota sytyttää ja savumerkkejä lähettää.
minkä pitsan sä haluat? Lovenger ilman valkosipulia?
Mua jännittää jo pitsan tilaaminenkin..
Soitappa sinä tai lähetä viesti. Hmm nuotio/savumerkit oliko tuo vanha vihje?
Mitä ihmeen peliä sä pelaat? Otat viestejä ja soittoja vastaan kuin mikäkin pizzalähetti ja nautit saamastasi huomiosta, mokomakin narsisti. Jos se kerran sinulle noin helppoa on, niin miksi et sitten itse "tilaa" sitä huomiota itsellesi nykyajan helpolla tavalla.
vastaa mulle nyt, kuka "sä" ?
en tilaa kun voi pian saada sitä mitä tilaa...ei siis pelitilausta
mutta sinun soittoasi/viestiäsi odotan. Piste.
Varaudu pitkään odotukseen..Piste