Autopurkamoilla on kova puute Saabin varaosista uusien osien valmistuksen loputtua. Nyt kannattaa tarjota purkuun niin uusia kuin vähän vanhempiakin (alle 10v.) Saabeja.
Varaosatilanne
26
186
Vastaukset
- Höpsistä
Ei kukaan ostaisi 10-vuotiaaseen Saabiin enää mitään osia. Ne on jo paalattu.
- purkamoilla
Ainakin 2-5-vuotiaat käyvät. Niihin on kova pula osista.
- varaosahaku
Jonkin verran on osaa vielä:
http://www.varaosahaku.fi/ - purkamoilla
Koittakaa kärrätä niitä -05 uudempia Saabeja meille purkamolle!
- purkamoilla
tulossa ollaan kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
600.- tarjottu
- Saabbisti
purkamoilla kirjoitti:
600.- tarjottu
Sovittu. Auto siis 9-5 -09
- var cid = "2"; // ca
purkamoilla kirjoitti:
600.- tarjottu
var cid = "2"; // category id
var sid = ["1109"]; // subcategory id [array]
var mid = "3267"; // colum - .
var cid = "2"; // ca kirjoitti:
var cid = "2"; // category id
var sid = ["1109"]; // subcategory id [array]
var mid = "3267"; // columvar cid = "2"; // category id
var sid = ["1109"]; // subcategory id [array]
var mid = "3267"; // colum
. - var cid = "2"; // ca
. kirjoitti:
var cid = "2"; // category id
var sid = ["1109"]; // subcategory id [array]
var mid = "3267"; // colum
..
var cid = "2"; // category id
var sid = ["1109"]; // subcategory id [array]
var mid = "3267"; // colum
var cid = "2"; // category id
var sid = ["1109"]; // subcategory id [array]
var mid = "3267"; // colum - var cid = "2"; // ca
kk
var cid = "2"; // category id
var sid = ["1109"]; // subcategory id [array]
var mid = "3267"; // colum - Saabbihöpöliini
Saabbisti kirjoitti:
Sovittu. Auto siis 9-5 -09
Paljolla myyt suoraan mulle?
- --
--
- --
--
- -.-
..--..
- ..,-
-.- kirjoitti:
..--..
Hyvin sanottu.
- ._.
..,- kirjoitti:
Hyvin sanottu.
._.
- ,.-,
,..
- 0,,
,,0
- .,-
,.-,--,-
- ,.-,.-
,.--.
- -.,,
-.,
- -..--
.--..
- Ostoksille vaan
Onko unohtunut, että markkinataloudessa kysyntä synnyttää tarjontaa. Eikä tietääkseni Saabin osia ole jossakin tietyssä lopetettavassa paikassa tehty, vaan laaja osavalmistajien joukko niitä tekee, edelleenkin.
Eikö näitä asioita Amiksessa opeteta??- Koeta kestää;D
Ei ne ymmärrä näin yksikertaisia asioita. Miljoonan auton maailmanlaajuinen kanta takaa osienvalmistajille huippukatteet vielä ainakin pariksi vuosikymmeneksi.
Tämä siksi ettei Saabia paalata vielä 7 vuotiaana vaan alkaa olla vasta sisäänajettu. Kun taas tojo loppuunajettu kori täynnä reikiä.
Uusin provotero on juuri oppinut vasta lukemaan tavaamalla otsikot. Ei raukka osaa vielä kirjoittaa mutta haluaa osallistua omalta osaltaan painelemalla ,.-;:_ jne. Viikosta toiseen. Todennäköisesti potee inkontinenssiä ja käyttää edelleen vaippoja amisiässäkin.
Markkinatalous täysin vieras käsite näille tyypeille ne on vielä leikki-iässä. Lelu ota!
- .--.
.--.
- .-.
-.-
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899