Join keskiviikosta asti kännejä, eilen piti vielä 10-kassi ottaa. Nyt on kauhea krapula vieläkin. Koko yön tärisin ja kiroilin itsekseni että taas piti tällainen olo hankkia. Nyt valuu semmoinen oudon hajuinen hiki, varmaan nuo kuonat poistuu kehosta. Tuntuu että naamakin olisi turvoksissa ja väsyttää paljon. Yöllä tuli kuoleman pelot, näin painajaisia ja kaikkia pahoja sairauksia oli siinä unessa.
Ompa krapula
14
306
Vastaukset
- 1otto
Pahin menee ohi parissa päivässä, ja kolmen neljän päivän päästä olet taas täydessä ottiterässä.
- 2012 alkoi raittiina
Voi sua ressukkaa :D Mulla on noista olotiloista jo 12 vuotta, selätin nimittäin viinapirun! Kuoleman pelot, masennus ym. sellaiset negatiiviset olotilat ovat mennyttä kalua. Eipä tulisi mieleenkään korkata, tätä olotilaa ei nimittäin voita mikään!
Hyvää Uutta vuotta vaan - ap
Kävin nyt salaa juomassa pirkkaoluen. Tuli heti parempi fiilis, eihän tätä ois ilman millään kestäny. Pari ku vielä ottaa niin varmaan saa hyvin nukuttuaki.
- ap
kävimpä saunassa niin oli keho melkopaljo kuivunu, tuli suolaa aika paljon ihohuokosista.
- w3ertyuio
ketä kiinnostaa jonkun luuserin ihohuokoset
- -tiedänmistäpuhun-ny
Odottelepa rauhassa ekaa kunnon Delirium Tremensiä. Pari päivää kiinni lepositeissä ja näet ja luulet ihan mitä sattuu.. Tätä on tulossa poeka parka.. tuota mitä kerrot oli ensin mullakin. mutta pian on edessä sit kunnon Deliriumkohtaukset.. aijai poika parkaa..
- juopon onni
Kys. kirjoitti:
Näitäkö yöllä näit?
http://www.youtube.com/watch?v=QOF4YPdYELg
http://www.youtube.com/watch?v=bdX7wcoycuQ&feature=relatedLiskojenyö!
- Fakta homma..
"Odottelepa rauhassa ekaa kunnon Delirium Tremensiä. Pari päivää kiinni lepositeissä ja näet ja luulet ihan mitä sattuu.."
Delikka harhailut hoituu tehokkaalla lääkityksellä muutamassa tunnissa..- kymmeniä nähnyt
Parissa tunnissa ei deliriumia hoideta. Puhutaan päivistä maksimilääkityksilläkin.
- surviver.
Jees! nyt on jo parempi olo, heräsin puoli 13.00 ja kahvia nassuun 3-motillista. Sain siivottua jo juopottelun jäljetkin pois! Ihme tapahtui viimeyön aikana, tuumin vaan että JES, aamullaku heräsin ku oli lähes normaali olo! Saapa nähä miten punttitulokset ovat ottaneet nokkiinsa tästä juopottelusta. 130kg sain penkistä kuitenkin tiistaina ennenkuin rupesin ryyppäämään!
- tuttu juttu
Kuulostaa siltä, että selvisit tästä kohmelosta kuten aiemmistakin, eli sitä isoa oivallusta ei syntynyt vieläkään. Niin kauan kun et hoksaa, miksi juomatapasi on alkoholistinen, elämäsi kulkee juopottelun, kohmelon ja toipumisen vuorostorataa, olon pahentuessa ajan mittaan.
t. Alkoholisti, useamman vuoden raittiina ollut
- vanha doku 69v...
no on sulla surkea viinapää.
meikä heittää kymmenen olutta lounaalla eikä tunnu missään. ei pelota eikä tule möröt uniin. tyydy sinä luuseri smurffi limunaadiin=))))- ap
kun aletaan korillisia kaljaa viinaa veteleen 4-päivää ja sitte loivennetaan vielä 10-kassilla niin tulee olot. Alakaa siinä kusipäisempiki luonne nöyrtyä ku on elevistelly tuolla rinta kaarella. Kasvata sinä luuseri tynnyriäs vaan oluilla ja rasvaisilla aterioilla. Mä urheilen taas.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h452929Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062701Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv362419- 322014
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151529- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051225- 1771193
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731050