Eikö telkkarilla voikkaan surffata haluamilleen sivulle, samaan tapaan kuin tietokoneella. Mieli tekisi hommata net tv 42-46", mutta onko ne niin hyviä, kuin mainoksissa väitetään esim. smart tv.
Mielipiteitä/kokemuksia?
Netti televisiossa
9
657
Vastaukset
- Kuuklaillaa vaan.
Sovelluksia voit ladata siihen, esim. you tube, tv toimii siis vähän kuin kännykkä sovellusten kautta, ei siis kuin tietokone.
Kuitenkin on helppo kytkeä tv tietokoneen näytöksi jolloin nuo asiat hoituu myös.
Onhan se edistyksellinen ja hyvä tuo Smartti tv homma eli Smart Hub.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9829713 - av-vitsaus (org)
Jos aikoo käyttää olohuoneessaan tietokonetta tv:n kautta, niin kannattaa varautua joko
a: ostamaan kiikarit
b: jättikokoinen tv
c: tuijottamaan sitä hyvin, hyvin läheltä
Normaalikokoisessa olohuoneessa esim. 40" näytöltä et näe teksteistä yhtään mitään.- Kuuklaillaa vaan.
Tietenkin läheltä pitää katsoa kuin monitoria jos sitä monitorina käyttää, elokuvat tosin on eri asia.
Voihan sitä resoluutiota tosin huonontaa jolloin näkee kauempaakin mutta ei siinäkään järkeä ole. - aukku pehtarissa
Otahan peukku ahterista ja säädä dpi-arvoa ylemmäs niin näkyy tekstit varmasti :D
- av-vitsaus (org)
Kuuklaillaa vaan. kirjoitti:
Tietenkin läheltä pitää katsoa kuin monitoria jos sitä monitorina käyttää, elokuvat tosin on eri asia.
Voihan sitä resoluutiota tosin huonontaa jolloin näkee kauempaakin mutta ei siinäkään järkeä ole."Tietenkin läheltä pitää katsoa kuin monitoria jos sitä monitorina käyttää, elokuvat tosin on eri asia"
Ja juuri sen takia sanoinkin, että normaalikokoisessa olohuoneessa. Eli siis sellaisessa tv:tä ei ole mahdollista katsoa todellakaan läheltä. Koirankopit ovat asia erikseen, tottakai, taikka luukut joissa sisustus on sivuseikka.
- noselain.,.
Että pääsisi vapaasti kaikille sivuille telkkarissa täytyy olla SELAIN, jota ei kaikissa ole vaikka nettiin menevätkin, mutta vain valmistajan valitsemille sivuille pääsee. Meidän toosassa ei ole selainta mutta youtuubi on ja muita paikkoja ja toimintoja esim. elokuvavuokraamo n. 50kpl ja lisää saa ladattua Apss varastosta.
- Tosta katselet
mallia netti tv:tä jossa on avoin selain. Surffaa minne haluat.
http://www.youtube.com/watch?v=hKlqJm6nj_8 - Ehottomasti 3d
telkkari vapaalla netti selaimella. Lg:t on hyviä.On komeaa 3d kuvaa ja uusia 3d telkkuja tullut sonyltakin uudet mallit myynnissä jo!
- sde357
Jos 3D mielessä, sitten ehdottomasti LG , tulee 9kpl laseja mukana, ei-aktiivi systeemi, ei päänsärkyä, 2 pelaajan peleissä pelaajilla oma täysruutu, ja mitä vielä lieneeki. Ja tämä alle tonnin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h562950Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062731Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv382441- 332359
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501928Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151559- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051235- 1771203
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731060