Kerron oma/ystäväni

tarinan...

Pahoittelen, jos viestissäni on paljon epäselviä kohtia, mutta haluaisin kertoa oman, tai itse asiassa ystäväni tarinan anonyymisesti. Eikä tämä viesti ole sitten mikään provo.

Ystäväni on jotain parikymppinen ja asuu yhä äitinsä luona. Äiti tutustuu nykyiseen mieheen, eikä ystäväni välttämättä hyväksy heidän suhteensa, koska hänen mukaan äidin miesystävä on (liian) komea/hyvännäköinen ja hän ainoastaan pystyisi hyväksymään sellaisia miehiä, jotka eivät ole hyvännäköisiä muttei rumaakaan ja hänen mielialansa pysyisisi tasapainoisena. Mutta mielestäni tämä tilanne kuulostaa jotenkin epärehelliseltä itseään kohtaan. Ystäväni pitäisi miettiä äitinsä kanssa, haluaako hän yhä asua äitinsä kanssa vai ei. Sen takia, koska hänellä ei koskaan ollut suhteita miesten kanssaan.

En puutu ihmisten elämää, mutta olen vain huolissaan tästä kyseisestä tilanteesta. Onko kohtalontovereita? Asiallisia vastauksia, kiitos!

0

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        191
        11733
      2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        29
        8184
      3. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        58
        6166
      4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        171
        5096
      5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

        ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
        Maailman menoa
        40
        4868
      6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

        Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
        Maailman menoa
        47
        4460
      7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

        Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
        Maailman menoa
        116
        4363
      8. Missä vaiheessa

        Päätit luovuttaa suhteeni?
        Ikävä
        118
        3835
      9. Juuri muiston ne

        Rakastuneet katseesi. Huh
        Ikävä
        81
        3333
      10. Miten paljon

        Olet halunnut mun kanssa?
        Ikävä
        48
        1821
      Aihe