Singaporen lentokenttä

lpl66

HEI !
Onko kellään kokemuksia Singaporen lentokentästä. Kiikarissa edulliset lennot Balille, mutta vaihtoaika palatessa Singaporessa vain yksi tunti. Mitä mieltä olette, ehtiikö....

4

1426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmemman päälle

      Singaporen kentallä, matkalla Balille, jouduin menemaan ulos (tayttaa lappusen ja passiin leimat) ja kaymaan AirAsian tiskilla, vaikka mulla oli jo mobiili tsekkaus tehty ja istuin nro Balille tiedossa, eika matkatavaroita. Ja sit takas taas tarkastusten kautta. Tama systeemi ainakin AirAsialla. Ei siina kauaa kestanyt kun ei ollut jonoja, turhaa kavelya vain.
      AirAsia eri terminaalissa(1) kuin esim Lufthansa (2),välissä kulkee kyllä jatkuvasti kuljetus.
      Ottaisin kyllä pidemmällä vaihtoajalla ton lennon,varsinkin jos eri terminaali.

    • bukit 1

      Varmemman päälle ?

      Mikäs lappunen siellä piti täytellä, samanlainen lento ens viikolla ja mielenkiinnosta kyselen? Itse ajattelin mennä sporen kentän ambassador transit hotelliin koska finskin lento on illalla sporessa ja aikaisin aamulla lähtö balille.

    • Varmemman päälle

      Ihan normi maahantulokaavake kun menin Immigrationin läpi maahan. Sit kävin Airasian tiskillä näyttäytymässä ja takasin turva yms. passintarkastusten läpi ulos maasta tax-free alueelle (vai mikä se oikeesti on?), oisko mennyt 30minuuttia.

    • bimboblondibaggage

      bukit 1 : millätavalla olet varannut Ambassador transit-hotellin? Hotellin omilta sivuilta, s-postilla, soittamalla vai miten? Jäävätkö matkatavarasi jonnekin siksi aikaa, kun ymmärsin että hotelli olisi alueella ennen matkatavarahihnaa - vai ymmärsinkö väärin? Viitsitkö selittää minulle blondille, voiko hotellin varata vain 6 tunnin jaksoissa vaiko ihan normaalin vuorokausivarauksen - eli jos kone tulee Sporeen vaikka klo 17 maisa ja jatkolento lähtee seur.aamupäivällä, niin veloitetaanko jokin vrk-hinta vai esim. 3 x se 6 tnnin jakso? Minulle jäi vähän epäselväksi tämä varaussyteemi joten jos vielä käyt tällä palstalla ennen lähtöäsi, niin voitko valaista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      271
      3376
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1673
    3. 66
      1233
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1067
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      57
      1033
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      976
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      961
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      807
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    Aihe