HEI !
Onko kellään kokemuksia Singaporen lentokentästä. Kiikarissa edulliset lennot Balille, mutta vaihtoaika palatessa Singaporessa vain yksi tunti. Mitä mieltä olette, ehtiikö....
Singaporen lentokenttä
4
1020
Vastaukset
- varmemman päälle
Singaporen kentallä, matkalla Balille, jouduin menemaan ulos (tayttaa lappusen ja passiin leimat) ja kaymaan AirAsian tiskilla, vaikka mulla oli jo mobiili tsekkaus tehty ja istuin nro Balille tiedossa, eika matkatavaroita. Ja sit takas taas tarkastusten kautta. Tama systeemi ainakin AirAsialla. Ei siina kauaa kestanyt kun ei ollut jonoja, turhaa kavelya vain.
AirAsia eri terminaalissa(1) kuin esim Lufthansa (2),välissä kulkee kyllä jatkuvasti kuljetus.
Ottaisin kyllä pidemmällä vaihtoajalla ton lennon,varsinkin jos eri terminaali. - bukit 1
Varmemman päälle ?
Mikäs lappunen siellä piti täytellä, samanlainen lento ens viikolla ja mielenkiinnosta kyselen? Itse ajattelin mennä sporen kentän ambassador transit hotelliin koska finskin lento on illalla sporessa ja aikaisin aamulla lähtö balille. - Varmemman päälle
Ihan normi maahantulokaavake kun menin Immigrationin läpi maahan. Sit kävin Airasian tiskillä näyttäytymässä ja takasin turva yms. passintarkastusten läpi ulos maasta tax-free alueelle (vai mikä se oikeesti on?), oisko mennyt 30minuuttia.
- bimboblondibaggage
bukit 1 : millätavalla olet varannut Ambassador transit-hotellin? Hotellin omilta sivuilta, s-postilla, soittamalla vai miten? Jäävätkö matkatavarasi jonnekin siksi aikaa, kun ymmärsin että hotelli olisi alueella ennen matkatavarahihnaa - vai ymmärsinkö väärin? Viitsitkö selittää minulle blondille, voiko hotellin varata vain 6 tunnin jaksoissa vaiko ihan normaalin vuorokausivarauksen - eli jos kone tulee Sporeen vaikka klo 17 maisa ja jatkolento lähtee seur.aamupäivällä, niin veloitetaanko jokin vrk-hinta vai esim. 3 x se 6 tnnin jakso? Minulle jäi vähän epäselväksi tämä varaussyteemi joten jos vielä käyt tällä palstalla ennen lähtöäsi, niin voitko valaista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1111789Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101749Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1111691Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541432Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341378Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483985Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50951Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115901Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298892Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347838