Oon tässä vähän miettinyt

olo kuin autiomaassa

että ilmeisesti haikailen häntä turhaan. En voi uskoa mitenkään että hän olisi kiinnostunut,kaikki jutut ja tapahtuneet selittävät sen. En voi ymmärtää miksi vielä roikun jossain olemattomassa ja tyhjässä kun mitään ei edes ole ollut.
Mulla on nyt vakavasti mietintä päällä tän kaiken suhteen jatkanko jotain olematonta toivomista tai onko tämä oikeasti sellaista joka on jotain oikeaa.
En rupea elämääni ja tunteitani laittamaan tän asian takia susille. Joku realistinen syy pitää olla. Käsitän sen vielä sen että tässä on taatusti yksipuoliset tunteet meinaan itseni puolelta.
Vastakaikua en ole saanut ja tuskin sitä tulen edes saamaan,itseasiassa tää kyllä onkin aika simppeli juttu kun sen vain käsitän ja oivallan. Järki oivaltaa ja tietää sen mutta sydän ei meinaa millään sitä käsittää.

7

647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tunteet

      No minkä takia et voi kertoa tätä hänelle? Mitä menetät siinä tapauksessa?

      • ei kannata mennä

        nolaan itteensä jos toinen on täysin muissa maailmoissa, kyllä sen huomaa jos on kiinnostusta ja sen huomaa myös jos sitä ei oo.


    • Jos toinen on

      kiinnostunut niin hän kyllä jollain lailla osoittaa sen. Jos asiat ja jutut selittävät muuta kuin että olisi kiinnostunut niin kannataa antaa olla ja suunnata katse eteenpäin, jääminen olemattomaan toivoon ei kannata, se on liian raskasta pitkän päälle.
      Jos vastakaikua ei saa minkäänvertaa niin anna olla ja säästä itseäsi.

    • kauan etsin

      Rakkaudesta pääsee aina ystävyyteen ja siinä tasolla se voikin olla mitä mahtavinta ja antoisinta. Rakkaudesta alkanut ystävyys yleensä on kestävää ja säilyy. Ole itsellesi armollinen ja anna hänen säilyä mielessäsi niin kauan kuin on tarvis.Jonakin päivänä huomaat, että et tarvitse etkä kaipaa häntä enää, voit siirtyä elämässäsi eteenpäin.

    • kunhan mietin...

      Voiko "ystävyyteen" kuulua seksi? Silloin se olisi täydellistä ystävyyttä :) Vain mun mielipide..

      • Ei voi.

        Ystävyyteen ei koskaan kuulu seksi, jos seksi tulee mukaan, on aina kyse muusta kuin ystävyydestä.


      • itsehuijausta

        Ei varmasti kuulu seksi ystävyyteen. Älä huijaa itseäsi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2022
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1933
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1807
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1474
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1394
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      531
      1103
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      980
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      921
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      894
    Aihe