Mikähän on vialla ?

Olen aika kohtelias ja juttelenkin helposti ihmisten kanssa
mutta minua jotenkin vältellään mielummin
Toisaalta olen jo elänyt ja nähnyt paljon kun mittarissa on 56-vuotta
Testailin muuten vaan ja aikani kuluksi erilaisia deitti-palveluja ja olin oikein mukava kaikille vastanneille mutta silti olen yksin aina vaan.

Ulkomailta tulee postia myös ja siellä kyllä arvostetaan rehellistä suomalaista miestä :)
Olenkin miettinyt että pitäisi kai muuttaa jonnekin huitsin nevadaan täältä Suomesta :)

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks kottarainen

      Olen samanikäinen akka ja saan olla yksin kun köyhä työtön ei kelpaa kuin korkeintaan petiseuraksi. Olen myös kokeillut noita deittipalveluja ja sain viestejä ainoastaan varatuilta seksinvonkaajilta. Kai mulla tuo ulkonäkökin jo suojelee, kun en välitä hirveesti meikata ja jo harmaatakin pukkaa, mut so what, itselleni kelpaan, muille ei tarvii kelvatakaan :))

    • dsgfgsdfsfsfsdgs

      Hei teitähän on kaksi ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      43
      4985
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3676
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3463
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2818
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      87
      2702
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2660
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      18
      1791
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1606
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1468
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1331
    Aihe