- Milloin aktiebolag saab snedupojkkar alkaa taas valmistaa sitä aerodynaamista 92 mallia ? pikku saab, paino 500kg ja 800 cc twin dieselmoottori ja etuveto !
Köyhä eurooppa tarvitsee työväenautoa, taas kerran !
saab paddan
7
60
Vastaukset
- paluukansankotiin ?
tilanne on juuri kuin oli 1945. Sodan jälkeen, Nyt halpoja autoja köyhille - saab !
- Eliitti
Itse ajan Ladalla. Vaihdoin Saabbini siihen koska laatu ja ominaisuudet ovat paremmat.
- .
Eliitti kirjoitti:
Itse ajan Ladalla. Vaihdoin Saabbini siihen koska laatu ja ominaisuudet ovat paremmat.
http://www.suomi24.fi/?utm_source=topicstripe&utm_medium=topicstripe&utm_campaign=topicstripe#topic0
- valitettavasti
Tälläiset vaativat valtaisan massatuotanton , eikä sellainen enää euroopassa onnistu, Ranskalaiset ovat tuottaneet halpoja pikkuautoja halvalla, mutta tulokset ovat näiden kertakäyttöautojen suhteen murheellisia.
Kiinanmaat on ainoa paikka, missä tälläisiä voi valmistaa kannattavasti.- vaikeata on..
Niin.. Englannin työvoiman ja tekemisen laatu yleensä ei pysty tuottamaan oikein mitään kunnollista, Ranskan ja belgian työvoimaongelmat ( lounastauko 2-3tuntia jne.)
Volvot kootaan Belgiassa, ihmeen hyvin silti ovat toimineet..no, ne ei olekkaan "pikku halpoja".
Kiinalaiset pystyy tekemään 10-kertaa paremman ja halvemman auton kuin englantilaiset.
Saksa ja ruotsi ovat ainoat laatumaat euroopassa-.
Japanissa tehdään ihan luotetavia autoja, mutta ne ovat niin hengettömiä ja nopeasti vanhenevia malleja.
Oikeastaan koko autoala on kriisissä maailmalla. Saabin alasajo on vain oire suuremmasta ...
- swedish match
Kyllä se onnistuu.
Ruotsissa alkaa jo olla halpoja työttömiä rittämiin !
Halpa siirtolaistyövoima yhdistettynä saab defencen suunitteluun ja seb veroparatiisi rahoitukseen nostaa jaloilleen velattoman uuden sähkö-autotehtaan, BAAS.
- joka painaa halpaa massa sähköautoa suurempien autotehtaiden surmaksi !
- syö markkinan muilta !!! - HIENOA !!!
BAAS, Skf asea-alfa laval-electric bil för massor ! - pieniin päin
Tulevaisuus vie kohti pienempiä ja kevyempiä autoja. Silloin pikkuautoissa on joko sähkömoottorit tai pienet turboahdetut bensiini- tai dieselmoottorit. Fiatilla on jo 900-kuutioinen 2-pyttyinen bensaturbo. Siitäkin mennään vielä pienempiin eikä mainitsemasi 800 cc diesel ole utopiaa.
http://www.iltasanomat.fi/videot/autot/fiat-500---iloinen-porisija-savayttaa-tehoillaan/vid-1288422531205.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895745
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113067Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p242707Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251996- 321533
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486- 1851338