Olenko ihan hakoteillä, kun muistelen, että Daciaa on ennen myyty ihan Renault merkkisenä?
Sitten Renault halusi "siivota" tuon halpiksen omaksi merkikseen, teki vaan munauksen kun poisti omat merkkinsä laadukkaimmasta tuotteestaan.
Sitten Renault halusi "siivota" tuon halpiksen omaksi merkikseen, teki vaan munauksen kun poisti omat merkkinsä laadukkaimmasta tuotteestaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nythän sait perusteltua itsellesi halpisauton ostamisen perusteen.
KYLLÄ! Voisihan tuon vanhan Clion vaihtaa parempaan.
Kyllähän tuota Daciaa vieläkin myydään Relluna, mutta ei vaan täällä Suomessa. Naapurista Venäjältä jo löytyy Renault Loganeita.
Suomessa aikanaan vaihdettiin logoja.
dacia on karvakäsi renu.
Venäjällä dacia on renault.
Aina tilanteen mukaan kohde nääs.
Ykköseen tai kakkoseen tai aasiin tai lampaaseen.
Aikoinaan renault 12 malliin perustuvaa daciaa tuotiin suomeen renault merkeillä varustettuna.
Vaikka kyseessä onkin halpa merkki, niin jo koeteltujen osin kombinaatio on erinomainen. Nissanin nelivetotekniikka on ihan hyvää ja rellun diesel suorastaan loistava ja edukas käyttää. Nämä toimivat yhteen hienosti.
Mitä väliä sillä on että niiden ympärillä oleva kehikko on vähän askeettinen.
Korit ovat kuitenkin tilavia ja riittävän mukavia. Mitä hittoa nillä kaikillla hilavitkuttimilla tekee, jos ihminen haluaa vain matkustaa töihin ja takaisin .
Lisäksi saa riittävän hyvän kulkineen puolta halvemmalla.