Jyväskylässä ulkomaalaistaustaiset miehet rasistisesti pahoinpitelivät suomalaisen miehen lumilapiolla. Kauhistuttaa tämmöiset rasistiset lumilapiomiehet. Ulkomaalaistaustaisten tulisi olla suvaitsevaisempia suomalaisia, jopa turkulaisia kohtaan.
Rasistinen lumilapiopahoinpitely
5
94
Vastaukset
- Kokakola
Juttu on ruodittu jo, valkonaama!
- sdsgt
Miten niin ruodittu? Valkonaama on rasistinen nimitys.
- jahvetteri
Mitä tuosta nyt mitättömästä riidasta, sattuhan noita jyväskylässä harvase päivä, onpahan suurella yleisöllä jotain kirjoiteltavaa täällä, mielenkiinnolla odotan mitä seuraavaksi tapahtuu ja missä, kuoleeko joku vai jääkö pelkäksi pahoinpitelyksi, ihmiset saisivat olla toisilleen ystävällisempiä niin ei sattui tällaisia, vittuiluun saa vastauksen sehän on selvää..ei auta sanoa että riita alkoi siitä kun tuo löi takaisin.
- Talkooväkeä
Lapio tänne!
- rehtipelinhenki
Joo..niinkin olisi voinut mennä..rehti tappelu, valkonaama vs tummahipiä, "kun on yksi lapio niin lyödään vuoron perään, minä saan aloittaa kun olen valtaväestöä"..tämä se olisi sitä tasa-arvoa mitä tänä päivänä toitotetaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708