Historia osoittaa että Suomi on EPÄREHELLINEN

Juha8222222

maa urheilussa, oli kyse hiihdosta, yleisurheilusta tai jostain muustakin.

Rehellinen maa????? NO WAY.

Ite kun urheilin pikamatkoja kilpatasolla(menestyin ihan hyvin, en paras mut en huonoinkaan) niin mullekin tultiin tarjoamaan Doping-aineita jotta voisin juosta vielä kovempaa.
Kieltäydyin, en edes harkinnut.
Näin kun on tällaisia kokemuksia niin niistä voi olla vähän ylpeäkin ettei sortunut vääryyteen vaan voi kehaista hieman itseäänkin.

REhellisyys on nimenomaan se mikä tämän maan perii.

Doping pitäisi bannata, hommata jo niin rehelliset ihmiset niihin toimiin eli rehelliset lääkärit jotka ei anna/luovuta urheilijoiden käsiin Dopingia.
Pitää olla kovemmat säännöt tässä yhteiskunnassa.
Dopingin käyttäjälle elinikäinen kilpailukielto ekasta kärystä.

4

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juha822222

      Ruotsissa ja Norjassa on oikea malli.
      Siellä väärintekijöitä ei ole edes koska systeemi pelaa.

      Tai sitten ne on niin perhanan älykkäit etteivät jää kiinni. (=

    • -

      Näistä voidaan jutella ja on juteltu siitä lähtien, kun Vainio kärysi.

      Kannattaako märehtiä vuodesta toiseen?

      Jos ei pidä hiihdosta ja yleisurheilusta, ei seuraa niitä.

      Jos pitää, seuraa niitä näistä loputtomista keskusteluista huolimatta. Niinhän se menee.

      Itse en ole jaksanut seurata lätkää enkä edes potkupalloa enää vuosikausiin, vaikka niitä pidetään (etupäässä perusteettomasti) reiluina lajeina. Jos kuopaistaan pintaa syvemmältä, löytyy sieltäkin valtava määrä sontaa.

    • Juha8222222

      Suomi ei ole niin hyvä maa kuin mitä puhutaan täällä Suomesta
      koska huomatkaa korkeat perheväkivalta, henkirikosprosentit ja koulu-ja työpaikkakiusaamiset, korkeat prosentit epärehellisyydessä työelämä ja urheilu, korkeat itsemurhaluvut ja masennus.

      Itsemurhat ja masennus johtunee kiusaajayhteiskunnastamme että nää kiusatut tekee sen itsarin useimmiten ja moni masentuu heistä.
      Täällä Suomessa myös liikaa työelämässä toimitaan tavalla jossa sun pitää olla täydellinen kone etkä saa tehä virheitä tai olla heikko.

    • ikuinen kakkonen

      Huippu-urheilu koostuu monesta toimijasta ja niiden kaikkien pitäisi puhaltaa samaan hiilee niin kuin norjassa.

      Urheilija jota varten toimii -valmentaja-lääketiede,fysioterapia,hieronta,ravintotieto ja heidän pitää olla aktiivisia hakemaan urheilijan heikkouksiin parannusta (esim björgenin astmalääke ) mutta ne tulee hakee aktiivisesti koko organisaation tuella ja kannustuksella virallisia teitä. Niin ei tule käryjä.

      Hiihtoliiton pitäisi olla aktiivisempi tämän lääketieteellisen alueen kanssa ja sen mahdollisuuksista urheilijan omien heikkouksien korjaamiseksi.

      Sen tämä björgeninkin tilanne kiistatta osoittaa, kerran hän on myöntänyt ettei muuten voisi voittaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe