Brasiliaan surffaamaan???

maatu

Heips :) En ole koskaan kokeillut surffausta, mutta ois nyt suunnitelmissa kun meen maaliskuussa Brasiliaan. Kohdetta en ole vielä päättänyt, mutta jonnekin rantapaikkaan. En välitä isoista kaupungeista, mutta en toisaalta haluais mennä jonnekin tosi rauhallisenkaan paikkaan... Tarkoitan että koska meen yksin matkalle, haluaisin että löytyis suht helposti seuraakin. Eli varmaan joku pieni kaupunki tai vähän isompi kylä varmaan ois hyvä... ja jos ei nyt ihan täynnä turisteja. Jotain surffiopetusta löytyy varmaan aika helposti ilman että täytyy etukäteen ottaa selvää..?

Olisin iloinen jos saisin jotain vinkkejä siitä mikä paikka voisi olla hyvä :)Suunnitelmissa ois noin kolmen viikon loma maaliskuussa. Olen opiskelija, joten asumisen suhteen en ole kovin vaativa, mutta jos olisin jossain hostelissa niin mikä suunnilleen on hintataso? Onko hyvä koettaa jo ennen matkaa varata asumispaikka?

Onko kokemuksia Fortalezan seudusta, Jericoacoarasta..? Mites rokotusten kanssa, jos ootte esim. Jericoacoaraan mennyt niin ootteko ottanut keltakuumerokotetta?

En tunne tosiaan Brasiliaa ollenkaan, en osaa oikein päättää minnepäin sinne menisin, surffausta ja ehkä sukellusta haluisin kokeilla Ois myös mukavaa jos löytyis samanikäistä (n. 30 v.) seuraa matkalta :)

Kiitos vastauksista jo etukäteen :)

0

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ootko nainen noin mustis musta

        Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
        Ikävä
        82
        6251
      2. Sen kerran kun siellä käyn

        Voisit olla paikalla💚💛☘️
        Ikävä
        35
        3421
      3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

        Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
        Ikävä
        44
        3028
      4. Kauan säkin jaksoit

        Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
        Ikävä
        40
        2252
      5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

        Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
        Ikävä
        28
        2161
      6. Sä olet nainen kuuluisa..

        ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
        Suhteet
        120
        2043
      7. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

        Tämä on ilon päivä 😊
        Kotimaiset julkkisjuorut
        190
        1972
      8. Miksi kaipaat

        Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
        Ikävä
        29
        1969
      9. Mietin tässä T....

        Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
        Suhteet
        24
        1588
      10. Askanmäessä Huippu esitys

        Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
        Puolanka
        17
        1468
      Aihe