golfausta hua hinissä

tietääkö kukaan että saako ostettua puolen vuoden pelioikeuksia hua hinin jollekin kentistä ja millaisia treenimahdollisuuksia / rangeja sieltä löytyy? ja minkälaisesta hintatasosta on kyse? kiitos etukäteen vastauksista

10

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18 vuotta

      kyllä saa ja vaikka vuodeksi....kenttiä on useita ja samoin rangeja. Noin pitkistä oikeuksista en osaa ihan varmasti kertoa mutta veikkaan että 6 kk on 1500 euroa? Arvaus kylläkin...golfaus ei ole aivan hirveän halpaa tuolla mutta pelaaminen on maailman parasta...

    • MizunoMP63

      Ollaan juuri Hua Hinissä 4kuukautta, niin esim Palm Hills saa vuoden jäsenyyksiä 45000 Bath.Pitäisi saada helposti klubilta.Jäsenyyden lisäksi joutuu maksamaan ainoastaan 250Baht/kierros.Lisäksi 4 kaveria pääsee seurassasi puoleen hintaa yms.
      Kuulemma Sea Pineen löytyy 30000Baht,mutta joutuu maksaa 50% normi green feestä/kierros.
      Huomenna ollaan viisaampia kun käydään Palm Hillsissä.
      Jos tarviit tarkempaa tietoa,niin voin huomenna laittaa lisä infoo.

    • Kiitos vastauksista toistaiseksi lisää kaivataan vielä paljon. :)

      MizunoMP63.
      Joo kiitos laita vaan lisää viestiä tulemaan. Mites näillä kentillä on treenimahdollisuuksia eli onko vaan range vai jotain muuta myös?
      Kiitos jo etukäteen vastauksista ja hyviä pelejä sinne Hua Hiniin.

      • MizunoMP63

        BM löytyy analysaattorit,pro,range,lähipelialue,
        bunkereita monta puttigreeniä yms.
        Palm Hillstä löytyy range,mutta melkein vuosi kun olen viimeksi käynyt.Tarkistan asian huomenna ja pistän infoo.Lisäksi tulee faktaa hinnoista yms.


    • piopoio

      Armeijan uudelle kentälle Takiabilla 12 kk:n pelioikeus 32.000 bahtia. Uusi kenttä on hieno ja palvelu pelaa. Eli jos käy alkuvuodesta ja ostaa tuon vuoden pelioikeuden, kerkiää samana vuonna pelaamaan vielä esim. marraskuussa. Näin me olemme tehneet. Kaksi 3 viikon reissua vuoden sisään. Vuoden maksun tienaa kahdessa viikossa takaisin (mikäli maksaisi joka kerta erikseen). Me käymme 3 viikon reissulla pelaamassa 16-18 kertaa. 14 kerralla tuo vuoden maksu on maksanut itsensä.

    • Moro piopoio.

      Pystyykö sinne Takiabille ostamaan esim: lokakuussa vuoden pelioikeuden vai pitääkö oikeus ostaa aina alkuvuodesta?
      Millaiset on treenimahdollisuudet Takibilla?
      Pitääkö kierroksista maksaa joku pieni summa vaikka pelioieus löytyykin?

      Kiitos vastauksista.

    • MizunoMP63

      Ostin Palm Hills vuoden jäsenyyden ja se maksoi 30 000 Baht sekä lisäksi 15 000 Baht hoitovastike tai sitten pelkästään 30 000 Baht jolloin joutuu maksamaan 400 Baht per kierros.Caddie feen joutuu maksamaan molemmissa tapauksissan 250 Baht/kierros.Eli pienellä laskutoimituksella saa selville kumpi on parempi omalle kohdalle.
      Range ja putti greenit löytyvät, mutta vaatimattomammat kuin BM, niin ja BM avasi Joulukuussa todella hienon PAR3 kentän.Maksuista yms en tiedä, kun asimme viime Joulukuussa siellä muutaman viikon, niin ainoastaan Edfors ja Noren kävivät sitä pelaamassa

    • MizunoMP63

      Tuli vähän kiire tossa päivällä niin tarkoitin että en tiedä mitä maksaa PAR3 kentän käyttö.

    • piopoio

      Olemme sen takia ostaneet Takiabille armeijan kentälle, kun majapaikkamme on siinä 50 metrin päässä, eli pääsemme kentälle kävellen joka aamu. Mailat on kentällä säilössä. Armeijan uusi kenttä on ihan hyvä ja laadukas (mikäli verrataan siihen vanhaan kenttään). Olemme pelanneet myös kaikilla muilla kentillä Hua HInissä ja emme tosiaan moiti tätä uutta armeijan kenttää. Palm Hills on taas meidän majapaikastamme katsottuna niin kaukana, että kulkemiseen menee turhaa rahaa ja ennenkaikkea aikaa. Mutta jokainen tehköön niin kuin haluaa.

      Valitettavasti se vuosikortti on vain kalenterivuosikohtainen. Eli jos ostat kortin lokakuussa, se on voimassa vain sen vuoden loppuun eli muutaman kuukauden. Mutta mikäli olet reissussa 3 viikkoa ja pelaat joka päivä, niin kortti maksaa itsensä takaisin kahdessa viikossa, oletettuna tietenkin, että pelaat koko ajan samalla kentällä. Eli jos pelaa samalla kentällä ja joka päivä niin 3 viikon reissullekkin kannattaa ostaa vuosikortti.

      • Harmi homma, että siellä armeijan kentällä on sellainen systeemi. Olen tod näk lähdössä lokakuussa sinne hua hiniin ja takaisin olis tarkoitus tulla maaliskuussa 2013. Pitää vielä selvittää tarkalleen missä asun eli minne kentälle kannattaa pelioikeus ostaa. Mutta jos voitte auttaa asunnossa, viisumiasioissa tai muussa niin kaikki apu on kyllä tarpeen. Olen lähdössä reissuun yksin eli jos tiedättä myös, että joku muu olisi menossa samaan suuntaan niin pelikaveria aina tarvii.
        Muutenkin jos täältä palstalta löytyy lähtiöitä samaan suuntaan samoihin aikoihin niin ilmoitusta vaan. Reissun tavoitteena on roima tasoituksen lasku ja samalla urheilla monipuolisesti päivittäin. Kiitos kaikille vastanneille tähän asti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      59
      5940
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      79
      3369
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2581
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2145
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      2095
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1843
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1649
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1242
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1226
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      81
      1085
    Aihe