tietääkö kukaan että saako ostettua puolen vuoden pelioikeuksia hua hinin jollekin kentistä ja millaisia treenimahdollisuuksia / rangeja sieltä löytyy? ja minkälaisesta hintatasosta on kyse? kiitos etukäteen vastauksista
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kyllä saa ja vaikka vuodeksi....kenttiä on useita ja samoin rangeja. Noin pitkistä oikeuksista en osaa ihan varmasti kertoa mutta veikkaan että 6 kk on 1500 euroa? Arvaus kylläkin...golfaus ei ole aivan hirveän halpaa tuolla mutta pelaaminen on maailman parasta...
Ollaan juuri Hua Hinissä 4kuukautta, niin esim Palm Hills saa vuoden jäsenyyksiä 45000 Bath.Pitäisi saada helposti klubilta.Jäsenyyden lisäksi joutuu maksamaan ainoastaan 250Baht/kierros.Lisäksi 4 kaveria pääsee seurassasi puoleen hintaa yms.
Kuulemma Sea Pineen löytyy 30000Baht,mutta joutuu maksaa 50% normi green feestä/kierros.
Huomenna ollaan viisaampia kun käydään Palm Hillsissä.
Jos tarviit tarkempaa tietoa,niin voin huomenna laittaa lisä infoo.
Kiitos vastauksista toistaiseksi lisää kaivataan vielä paljon. :)
MizunoMP63.
Joo kiitos laita vaan lisää viestiä tulemaan. Mites näillä kentillä on treenimahdollisuuksia eli onko vaan range vai jotain muuta myös?
Kiitos jo etukäteen vastauksista ja hyviä pelejä sinne Hua Hiniin.
BM löytyy analysaattorit,pro,range,lähipelialue,
bunkereita monta puttigreeniä yms.
Palm Hillstä löytyy range,mutta melkein vuosi kun olen viimeksi käynyt.Tarkistan asian huomenna ja pistän infoo.Lisäksi tulee faktaa hinnoista yms.
Armeijan uudelle kentälle Takiabilla 12 kk:n pelioikeus 32.000 bahtia. Uusi kenttä on hieno ja palvelu pelaa. Eli jos käy alkuvuodesta ja ostaa tuon vuoden pelioikeuden, kerkiää samana vuonna pelaamaan vielä esim. marraskuussa. Näin me olemme tehneet. Kaksi 3 viikon reissua vuoden sisään. Vuoden maksun tienaa kahdessa viikossa takaisin (mikäli maksaisi joka kerta erikseen). Me käymme 3 viikon reissulla pelaamassa 16-18 kertaa. 14 kerralla tuo vuoden maksu on maksanut itsensä.
Moro piopoio.
Pystyykö sinne Takiabille ostamaan esim: lokakuussa vuoden pelioikeuden vai pitääkö oikeus ostaa aina alkuvuodesta?
Millaiset on treenimahdollisuudet Takibilla?
Pitääkö kierroksista maksaa joku pieni summa vaikka pelioieus löytyykin?
Kiitos vastauksista.
Ostin Palm Hills vuoden jäsenyyden ja se maksoi 30 000 Baht sekä lisäksi 15 000 Baht hoitovastike tai sitten pelkästään 30 000 Baht jolloin joutuu maksamaan 400 Baht per kierros.Caddie feen joutuu maksamaan molemmissa tapauksissan 250 Baht/kierros.Eli pienellä laskutoimituksella saa selville kumpi on parempi omalle kohdalle.
Range ja putti greenit löytyvät, mutta vaatimattomammat kuin BM, niin ja BM avasi Joulukuussa todella hienon PAR3 kentän.Maksuista yms en tiedä, kun asimme viime Joulukuussa siellä muutaman viikon, niin ainoastaan Edfors ja Noren kävivät sitä pelaamassa
Tuli vähän kiire tossa päivällä niin tarkoitin että en tiedä mitä maksaa PAR3 kentän käyttö.
Olemme sen takia ostaneet Takiabille armeijan kentälle, kun majapaikkamme on siinä 50 metrin päässä, eli pääsemme kentälle kävellen joka aamu. Mailat on kentällä säilössä. Armeijan uusi kenttä on ihan hyvä ja laadukas (mikäli verrataan siihen vanhaan kenttään). Olemme pelanneet myös kaikilla muilla kentillä Hua HInissä ja emme tosiaan moiti tätä uutta armeijan kenttää. Palm Hills on taas meidän majapaikastamme katsottuna niin kaukana, että kulkemiseen menee turhaa rahaa ja ennenkaikkea aikaa. Mutta jokainen tehköön niin kuin haluaa.
Valitettavasti se vuosikortti on vain kalenterivuosikohtainen. Eli jos ostat kortin lokakuussa, se on voimassa vain sen vuoden loppuun eli muutaman kuukauden. Mutta mikäli olet reissussa 3 viikkoa ja pelaat joka päivä, niin kortti maksaa itsensä takaisin kahdessa viikossa, oletettuna tietenkin, että pelaat koko ajan samalla kentällä. Eli jos pelaa samalla kentällä ja joka päivä niin 3 viikon reissullekkin kannattaa ostaa vuosikortti.
Harmi homma, että siellä armeijan kentällä on sellainen systeemi. Olen tod näk lähdössä lokakuussa sinne hua hiniin ja takaisin olis tarkoitus tulla maaliskuussa 2013. Pitää vielä selvittää tarkalleen missä asun eli minne kentälle kannattaa pelioikeus ostaa. Mutta jos voitte auttaa asunnossa, viisumiasioissa tai muussa niin kaikki apu on kyllä tarpeen. Olen lähdössä reissuun yksin eli jos tiedättä myös, että joku muu olisi menossa samaan suuntaan niin pelikaveria aina tarvii.
Muutenkin jos täältä palstalta löytyy lähtiöitä samaan suuntaan samoihin aikoihin niin ilmoitusta vaan. Reissun tavoitteena on roima tasoituksen lasku ja samalla urheilla monipuolisesti päivittäin. Kiitos kaikille vastanneille tähän asti.