Oletteko huomanneet että kärkkäisen muovipussit MAKSAVAT nykyisin?!?!
Mutta samat HINTAVIRHEET jatkuvat, aina joutuu infossa olemaan korjaamassa jotain virhettä, HUIJAUSKAUPPA!!
KANNATTAA TARKASTAA KUITTI HETI OSTOKSIEN JÄLKEEN!!!
Kärkkäisen muovipussit maksaa!!!!!
46
1131
Vastaukset
- 21
pussit maksaa jokakaupassa,hinta virheitä samoin,
- 5d
Mitä se haittaa että maksaa, siksihän sitä töissä käyään.
- yksi kävijä
vastauksia
kärkkäinen on köyhtynyt ja siksi alkanut laskuttaa muovipusseista.
kärkkäinen tarvitsee jokaisen pennin
hintavirheitä kärkkäisellä siis on ja paljon.- rahalla saa
ei se mitään köyhtynyt ole...teki vain liikaa velkaa.yhtä paljon sen kauppa tekee voittoa edelleenkin kuin aikaisemmin mut velka määrä/lyhennykset tuli tulorahoitukseen nähden liian suuriksi ja siksi hakeutui saneeraukseen jotta saisi samoilla tuloilla pitemmän maksu ajan.
- 15
yksi kävijä,taitaa olla 10-vuotta kun viimeksi kävit kärkkäisellä,kun kirjoitat vielä penneistä,tai et eroita mikä on euro-penni,ei mitään väliä kun yks-kävijä kirjoittaa,aina löytyy ihmisiä jotka hakee negatiivisyyttä,itse on varmasti insinööri
- HommaOk
Tuossa on järkeä että menee hinta niin kuin muissakin liikkeissä.
- ilmaista on
Eilen ei ainakaan muovipussit maksaneet mitään, otin niitä kymmenen.
- hukutaan paskaan
muovi on maailmanhistorian pahin keksintö! semmonen ongelmajäte, että sais maksaa 10 e / pussi!! Siinäpä oppis kaikki pitämään omat kangaskassit tms mukana.
- kylpylässä ollut
Nyt loppu Kärkkäisellä asiointi. Ahne tyyppi ja paskoo altaaseen.
- kylpylässä ollut
kylpylässä ollut kirjoitti:
Nyt loppu Kärkkäisellä asiointi. Ahne tyyppi ja paskoo altaaseen.
perutaan äskeinen, oliki ollut joku toinen
- kympinpussi
Oot ihan oikiasa!
Muovipussit vois maksaa sen 10e / kpl.
Pitäis ehottaa jokaiseen liikkeeseen :)
- 18
hae sinäki kärkkäiseltä muovipussi,kuulin että sinä paskot ja lirruutat housuihin,naapuris kertoi
- Bisnes
Hitto, joka kaupan pussi maksaa, se on kuitenkin kapalle PARASTA tuloa mitä on.
katetta about jää 90% joten revippä siitä. Jos kaupassa käy esim 2000 asiaksta jokainen ostaa 1,5 pussia keskimäärin tekee 3500 pussia.
Kyllä siitä hinta kannataa joka kaupan ottaa. - entinen asiakas
kärkkäiel kuiteissa/tarjouksissa luvattoman paljon epäselvyyksiä! sikapäivien tarjoukset huuhaata kun ei ole mitä myydä! miksi tarjouksia jos ei varata myytävää! mp osastoll osa myyjistä tosi töykeitä!
- perusta oma kauppa
nämä samat ongelmat monessa kaupassa tyyliin "niin kauan kuin tavaraa riittää" tarjouksissa.laki vaatii että tarjoustavaroita on paljon,,muttei sitä miten paljon. jos tuotteen myyty 10min niin sinä olet ollut liian hidas. ja sikapäivillä on tarkoitus myydä loput tavarat pois hyllystä ennenkuin tuote poistuu myytävien tuotteiden listalta tai vaihtuu uudistettuun versioon. ja elä hyvä mies mee navetta kuteissa sinne mopo osastolle haisemaan.
- Rehti peli
Huom! Jos ei ole sitä tuotetta joka on tarjouksessa Tulee kauppiaan laittaa vastaava tuote tilalle samaan hintaan. Jos mainostaa ja sitä ei ole niin on huijausta!
Kuningaskuluttajassa käsiteltiin ko.lainen asia.
- toka kerta
eli osasin ja muutkin kauppiaat osaa myös.
- entinen asiakas
ai ollaanko mopo osastolla niiin hienohelmoja! no en omista kyseistä laitosta ja kärkkäinen saa moponsa pitää,osaan niistä saa jo ruveta hakeen museorekisteröintiä!
- valivalivalium
eli vedit herneen nekkuun. onneksi olkoon. käyppä seuraavaksi antamassa rohkeasti palautetta siellä kärkkäisellä eläkä tänne tuu itkeen. taisit olla myös se suurin kassa jonon tuke ja hidaste .
- ykas
oisko mitään hyvää kärkkäisellä,minun mielestä kauppaa ei voi moittia,tervejärkinen ihminen,aina on semmoisia jotka hakevat nekatiivisiä asioita,ovat kuulemma narsisseja,vai olivatko
- Bisnes
Oli sitten Sika tai Tasaraha tai muu ALE jossa myydään tavaraa "halvalla" oikeasti. Ei osteta sisään rekkakuormaa. Vaan sitä on jääny varastoon ja siitä on päästävä eroon. Hinnalla siiten vai millä. Yleensä omilla tai tappiola.
Jotta voidaan ostaa ja on pääomaa jolla ostetaan sitä uutta kamaa sisään jolla tehdään tuohta taloon. Sitten kun, tavara ei vedä enää, myydään taas tuote pois nurkista. Jotta saadaan taas ostaa uutta tavaraa jotta voidaan tehdä tuohta...
Joskus tietty saadaan joku erä(Huom Rajoitettu määrä) halvalla joka otetaan myös mukaan sisäänvedoksi. Ja ALE:ssa, nopeat syövät hitaat.
Kauppa se on joka kannattaa, vaikka pienikin. Sanoo entinen kauppias. - asia kas
kertoiskos joku jonkun kaupan mistä saa muovipussti ilmaiseksi? Miksi Kärkkäisen pitäsi niitä lahjottaa ahneille ihmisille, jotka ottavat enemmän kuin tarvis on ostosten kantamiseen, vain siksi kun niitä sai ilmaiseksi? Mistä muusta kaupasta on saanut jotain ilmaiseksi? Ei ne pussit ole kauppiaallekkaan ilmaisia... Ei niitä kukaan kärkkäisellekkään lahjoita, luulisin.
- :D
? tänää kävin kärkkäisellä eikä maksanu? ja kyllä ne pussit muuallaki maksaa? joka asiasta pitää joku valituksenaihe keksiä.
- 1.25
et ole voinut tänään käydä kärkkäisellä,kun viestisi on tullutkello 1.25
- pilkku
Pitääkö pilkkua nussia noin tarkasti taidat olla niitä höpöröitä jotka puollustavat kärkkäistä
- ahistaaaaaaa
Kärkkäisellä tosi huono ilman laatu, puolituntia niin iskee armoton väsymys ja silmät tuntuu raskaalta. Missään muissa kaupoissa tuota ei tapahdu.
Terveysriski.- samanhuomannut
Siis oon miettinyt ihan samaa, aattelin että se on vaan mun kuvitelmaa. Varsinkin kun yläkertaan menee, niin ei siellä pysty kauaa olla, tulee tosi ikävä olo.
- 16
oiskohantaas ilmastointi vikaa
- naaras69
Kärkkäinen on paska höperö kauppa!
Sielä ei myydä kaljaa eikä varmaa edes tupakkia enää ja sinne otetaa töihin ainoastaa höperöitä.
JA joka helevetin kassa on niiiiiin KYRPÄNAAMA että tekis mieli selekään antaa että oppis hymyileen!
Eikä kärkkäisen muovipussit oo koskaa maksanu, ainut hyvä asia koko paska kaupasa oli ne pussit ja ei vittu nyt ne maksaa sen 10snt!!!!- uros10
Tämä naaras69 on uusi trolli ja on lääkitystä vailla. Lopeta ennen kuin kunnolla edes aloitat!
- tympääntynyt
uros10 kirjoitti:
Tämä naaras69 on uusi trolli ja on lääkitystä vailla. Lopeta ennen kuin kunnolla edes aloitat!
Naaras69 on ihan oikeassa! Ihan paska koko helevetin kärkkäinen! Omistaja rasisti ja pihi, jännä että kaupassa saa edes käydä vaikka ei ookkaan höperö.. ja töihin otetaan vaan höperöitä, ei katsota hakemusta vaan sitä käykö kirkossa vai ei!
- Rahaa on
tympääntynyt kirjoitti:
Naaras69 on ihan oikeassa! Ihan paska koko helevetin kärkkäinen! Omistaja rasisti ja pihi, jännä että kaupassa saa edes käydä vaikka ei ookkaan höperö.. ja töihin otetaan vaan höperöitä, ei katsota hakemusta vaan sitä käykö kirkossa vai ei!
Mutta rahaa on !
- Nähnyt
tympääntynyt kirjoitti:
Naaras69 on ihan oikeassa! Ihan paska koko helevetin kärkkäinen! Omistaja rasisti ja pihi, jännä että kaupassa saa edes käydä vaikka ei ookkaan höperö.. ja töihin otetaan vaan höperöitä, ei katsota hakemusta vaan sitä käykö kirkossa vai ei!
Jos luet väärää virsikirjaa niin et voi menestyä Kärkkäisellä! Se on juuri näin. Töihin päästäkseen ei artte mitään cv:tä tai suosittelijoita, sukulaisuus riittää ja menestys on taattu!
- vvvvvvvvbbbbbbb
Nähnyt kirjoitti:
Jos luet väärää virsikirjaa niin et voi menestyä Kärkkäisellä! Se on juuri näin. Töihin päästäkseen ei artte mitään cv:tä tai suosittelijoita, sukulaisuus riittää ja menestys on taattu!
En kyllä kehtaisi edes hakea töihin Kärkkäiselle. Kaupan mainoslehden kirjoitukset ovat aivan liian huuhaapitoisia minun pirtaani.
- kuulut monia
Rahaa on kirjoitti:
Mutta rahaa on !
Ei silläkkään kuulemma hyvin pyyhki on otta nyt lainaa jopa omalta yritykseltä eikä pysty maksamaan takaisin
- eihän
Ei ne ainakaan tänään maksanu.........
- Turist
0.10€ maksoi.
- semmonen hemmo
ennen ilmaisia kun pyyhki hyvin, mutta nykyään maksullisia kun omistaja on hirveissä veloissa ja Prisma tuli kilpailemaan asiakkaista ja on tainut voittaa
- 31
kauppiaan ei tartte jakaamitään ilmaneestä,vaikka olisit niin köyhäköoot
- Rahaa on
Köyhät kyykkyyn stan
- kärkkäisen boikotoij
huijauskauppa ja lehti joka valehtelee totuutta. Kärkkäisen kauppaan ei kannata mennä. En ole käynyt aikoihin.
- 3120
et senjälkeen kunjäit varastamisesta kiinni,
- tyytyväinen asiakas
voi jeesus, jos on niin köyhä et pitää ruveta jostain 0.10£ muovipussista iniseen niin kannattas varmaan vaihtaa työpaikkaa :D eipä ne oo missään ilmasia, miksi sitten pitäs kärkkäisellä olla??? muutenki ihan hyvä kauppa koko kärkkäinen, ite ainaki tykkään! jos kärkkäinen ei miellytä niin, sinne pakko oo kenenkään mennä :D
- ...
Kärkkäine on Ylivieskan vetonaula.Ja itse omistaja.Räväkkä taitava liikemies...
- älytöntä
Vastaan alkuperäiselle vaikka onkin jo vanha ketju: Ota oma kassi mukaan tai älä mene sinne. Helppoa, ei tarvi valittaa enää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899