Soinin voima ei riitä ja Haaviston homppelihommat ei lennä! Niinistön ruskeakielisyndrooma ei toimi . Paavo osaa ajaa Suomen etua!
Paavo Väyrynen on ainoa Suomen etua ajava jolla mahdollisuuksia!
6
127
Vastaukset
- patrik&jalmari
Paavo ??? Pesusienikö?
- Tosi on
Eiköhän anneta Väyrysen hoidella omia "pisneksiään" aivan rauhassa, myös vaalien jälkeen. Tämä Paavo ei ole sopivin, eikä vättämättä pätevin. Kyllä kansa tietää ettei Timonkaan rahkeet riitä siihen hommaan. Oma veikkaukseni on, paras voittaa, eli eniten ääniä saanut. Eli, muista äänestää.
- Paavo on symppis
ÄänestäPaavoa! Paavo osaa ajaa etuja ja hän on inhimillinen ja jopa symppis. Isänmaallinen mies joka ei myy maataan! Hän jyrähti puoluettaan vastaan , kun puolue teki väärin.
- syöttiämpäri
Paavo osaa tosiaan ajaa etuja - nimenomaan ja pelkästään omia etuja. Paavo on ahne, omahyväinen, omiin vitseihin mielessään tikahtuva ja kaikkitietävä tollo.
Paavo on fossiili, Kekkosen aikaisen politiikan ylläpitäjä, jossa pomo (esim. presidentti) oli aina oikeassa.
Jos Paavosta jotakin hyvää yrittää etsiä, niin se on tuo mukitempaus. Se meni niin äitelän överiksi, että alkaa ihan naurattamaan. En usko kuitenkaan sen olleen tarkoitus, eikä Paavo varmasti ymmärrä miksi sille nauretaan. Kuningas Paavo ja kuningatar Vuokko.
Paavon kannattaisi vetäytyä jalasmökkiin lukemaan Dostojevskin tuotantoa. Se olisi maan etu. - ghorigAgito
Tämä samainen Paavo tippui viime vaaleissa eduskunnasta ja oli edellisen hallituksen toinen ulkoministeri. Vituttaahan se sellainen.
Jännä että samat tahot, jotka vajaa vuosisitten tiputtivat Paavon, ovat nyt Paavon takana. Rupareiät eivät oikein muista tapahtuneita, vaan aina on uusi päivä ja uudet aatteet. Muistaminen vaatii syy-yhteyksien tajuamista, mutta valitettavasti äänestää saa ilman tuota useimmille ihmislajin jäsenille tunnusomaista ominaisuutta. - nuoruustango
Mitä noita vanhoja ukkoja sinne äänestää...Arhinmäki on 35-vuotias nuori kaveri jolla varmasti on voimaa ja virtaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899