Henkilökortilla Viroon

Tuleeko ongelmia henkilökorttia käytettäessä? HIeman on kuulemma takkuillu se tullin meininki.
3889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hmm...joku kertoi tässä vähän aikaa sitten käyneensä virossa pelkkä henkilökortti mukanaan, ja hyvin oli kuulemma onnistunut!
tosin lehdissähän on lukenut, että "tullin meininki" on takkuillut...riippuukohan siitä ketä töissä?

Äänestä

Tämä kommentti, ettei moitittaisi väärää viranomaista...

Äänestä

jos sinulla on sääntöjenmukainen uudenmallinen henkilökortti, niin ongelmia viron rajavartiostossa ei tule. rajavartioston meininki takkuilee varmasti, jos lähdet rajalle norkoilemaan ajokortin kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ARF kirjoitti:

Tuleeko ongelmia henkilökorttia käytettäessä? HIeman on kuulemma takkuillu se tullin meininki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu