Osaako kukaan suositella hyvää hotellia Keralassa? Hakusessa on hotelli/resort hyvällä sijainnilla, mahd. lähellä merta, pieni, mukava suht edullinen. Hinta ei ole ratkaiseva tekijä mutta mitään luksusta emme ole hakemassa.
Onko kellään kokemuksia? Cochi vai Thiruvananthapuram? Onko lennoissa/lentokentissä eroja?
Asumme itse Intiassa, mutta emme ole koskaan käyneet Etelä-Intiassa. Olisi kiva kuulla kokemuksia missä kannattaa käydä, minkälainen on ilmasto huhtikuun alussa jne. Kiitos etukäteen!
Keralan kävijät
3
182
Vastaukset
Hei olen itsekkin Intiassa asuva ja naimisissa juuri Keralassa.Lentokentät Cochi on isompi kuin Trivantrumin,molempia olen käyttänyt ja useita keroja. Molemmat toimivat hyvin ei valittamista. Hotelleja kyselit ja meren rannalta,Suosittelen Kovalam Bakers Resort ihan Kovalammin keskustasata rantaan noin 300 metriä.Rantahotellit todella kalliita ja täynnä Enkkuja. Matka Trivantrumin kentältä hotellille jotain 23 km. Paikallisliikenne kulkee ihan hotellin vierestä Trvantrumin keskustaan tulee jotain 12-14 km.Huomeissa pieni keittiö makuuhuone ja tv huone sekä 2 parveketta. Sanotte Marialta ja Ajithilta terveisiä saatte huoneet edulliseen hintaan. Muistakaa myöskin käydä vuorilla sekä temppeleissä Tivantrumissa ja Madurailla. Hauskaa lomaa teille
- omatoimimatkailija
Moikka ja kiitos paljon viestistäsi! Katsonkin heti tuon Resortin. Ajateltiin vuokrata moottoripyörä ja käydä ajelemassa ympäriinsä, joten tuskin paljon hotellissa istumme. Vielä kysyisin säästä huhtikuun alkupuolella. Onko jo tosi kuuma?
Kiitos vielä vinkeistä ja terveisiä Udaipurista! omatoimimatkailija kirjoitti:
Moikka ja kiitos paljon viestistäsi! Katsonkin heti tuon Resortin. Ajateltiin vuokrata moottoripyörä ja käydä ajelemassa ympäriinsä, joten tuskin paljon hotellissa istumme. Vielä kysyisin säästä huhtikuun alkupuolella. Onko jo tosi kuuma?
Kiitos vielä vinkeistä ja terveisiä Udaipurista!Hei pyydän anteeksi etten ole vastannut aikaisemmin. Olen ollut tosi kiireinen anoppi sairastui ja olen hoitanut hänen 8 lehmäänsa. Ei ihan helppoa kaupunkilais tytölle .Homma hoidettu ja maidot jaettu sekä aamulla, että illalla hurraa!!!!! Kysymykseesi huhtikuussa meidän lämpötila on tosi kuumaa yli 40 asteen. Mekin häivymme aina pariksi viikoksi Goalle rilluttelemaam koska se ei oikein luonnista täällä Keralassa. Nauttikaa reissustanne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621394
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553