Airbus 300-200

raillo

Moi
ne ketkö on käyny tuolla jo ja tuolla koneella niin katsoisitteko mikä istuinjärjestys siellä on? tos on linkki mukana nii helpottaa.
http://www.google.fi/search?q=airbus 330 200 seating&hl=fi&client=firefox-a&hs=DDX&rls=org.mozilla:fi:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=Zg8HT4yTKYP14QSjtL2NCA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBAQ_AUoAQ&biw=1024&bih=471

Kiitos jo etukäteen.

6

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raillo
    • matkustaja X

      Voin nyt itse kommentoida, kun palasin Malesian-matkalta.

      Aurinkomatkojen lennoilla on se HiFlyn ahtaampi versio A330-200-koneesta, joka on turistiluokassa todella ahdas, ja koneen etuosassakin selvästi ahtaampi sekä pituus- että leveyssuunnassa kuin Finnairin A330-300, jolla lennetään esimerikiksi Phuketiin.

      Me maksoimme Malesian-matkallamme (joulukuun loppu 2011-tammikuun alku 2012) juurikin tilavammasta Comfort-luokasta 200EUR/hlö per suunta, ja tämä oli raju pettymys.

      Se HiFly-Comfort oli suoraan sanoen aivan pers**stä, Se ei ollut juuri tilavampi kuin normaali turistiluokka, eikä penkki kääntynyt juuri ollenkaan taaksepäin.

      Lennolla oli ainakin koneen etuosassa vain yksi suomea puhuva työntekijä, ja loput olivat englantia heikosti osaavia HiFlyn työntekijöitä ties mistä maista.

      Meiltä haluttiin rahaa menolennolla jopa vedestä.

      Jopa kuulutukset olivat sekavia, kun suomen kielellä sanottiin nousun jälkeen, että turvavyövalo on nyt sammutettu, ja perään englanniksi lentoemäntä hätisti minut takaisin penkille, koska oli kuulemma yhä nousu menossa.

      En ymmärrä miten Aurinkomatkat kehtaa ottaa tästä saman rahan kuin Finnairin omalla koneella lennetystä Comfort-luokasta. Meno- ja paluulennoista jäi todella pa*ka fiilis.

      Jo matkaoppaassa oli pitänyt selkeästi kertoa, että kyse on selkeästi heikommasta palvelusta. Meille ei sitä kerrottu etukäteen.

      • Tao tao

        Asiallista kommenttia ja hyvää tietää istuintilavuudesta - olemme myös lähdössä kyseiseen kohteeseen samaisen matkanjärjestäjän kautta ja olimme miettineet Comfort-luokkaa.. taitaa jäädä upgradet väliin..


    • mummu100

      Hei, voitko vielä kertoa oliko turistiluokassa penkkejä rivillä 3 3 3
      Kiitos

    • matkustaja X

      En nyt muista ulkoa enää, kun vain kurkkasin sinne, mutta turistiluokka taisi olla 3 4 3 tai 3 3 3.

      Se matkustamon istuinjärjestyksen pohja löytyy netistä aiemmista keskusteluista, ja tämä on siis HiFlyn A330:n ahtaampi versio kahdesta variaatiosta.

      Se oli todella ahdas, etenkin jalkatiloista.

    • Matkailija3

      Satoiko Malesiassa paljon, on luvannut sateita aika paljon...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1569
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      72
      1370
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      219
      1332
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1291
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1100
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1019
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      89
      950
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      848
    Aihe