Airbus 300-200

raillo

Moi
ne ketkö on käyny tuolla jo ja tuolla koneella niin katsoisitteko mikä istuinjärjestys siellä on? tos on linkki mukana nii helpottaa.
http://www.google.fi/search?q=airbus 330 200 seating&hl=fi&client=firefox-a&hs=DDX&rls=org.mozilla:fi:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=Zg8HT4yTKYP14QSjtL2NCA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBAQ_AUoAQ&biw=1024&bih=471

Kiitos jo etukäteen.

6

421

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raillo
    • matkustaja X

      Voin nyt itse kommentoida, kun palasin Malesian-matkalta.

      Aurinkomatkojen lennoilla on se HiFlyn ahtaampi versio A330-200-koneesta, joka on turistiluokassa todella ahdas, ja koneen etuosassakin selvästi ahtaampi sekä pituus- että leveyssuunnassa kuin Finnairin A330-300, jolla lennetään esimerikiksi Phuketiin.

      Me maksoimme Malesian-matkallamme (joulukuun loppu 2011-tammikuun alku 2012) juurikin tilavammasta Comfort-luokasta 200EUR/hlö per suunta, ja tämä oli raju pettymys.

      Se HiFly-Comfort oli suoraan sanoen aivan pers**stä, Se ei ollut juuri tilavampi kuin normaali turistiluokka, eikä penkki kääntynyt juuri ollenkaan taaksepäin.

      Lennolla oli ainakin koneen etuosassa vain yksi suomea puhuva työntekijä, ja loput olivat englantia heikosti osaavia HiFlyn työntekijöitä ties mistä maista.

      Meiltä haluttiin rahaa menolennolla jopa vedestä.

      Jopa kuulutukset olivat sekavia, kun suomen kielellä sanottiin nousun jälkeen, että turvavyövalo on nyt sammutettu, ja perään englanniksi lentoemäntä hätisti minut takaisin penkille, koska oli kuulemma yhä nousu menossa.

      En ymmärrä miten Aurinkomatkat kehtaa ottaa tästä saman rahan kuin Finnairin omalla koneella lennetystä Comfort-luokasta. Meno- ja paluulennoista jäi todella pa*ka fiilis.

      Jo matkaoppaassa oli pitänyt selkeästi kertoa, että kyse on selkeästi heikommasta palvelusta. Meille ei sitä kerrottu etukäteen.

      • Tao tao

        Asiallista kommenttia ja hyvää tietää istuintilavuudesta - olemme myös lähdössä kyseiseen kohteeseen samaisen matkanjärjestäjän kautta ja olimme miettineet Comfort-luokkaa.. taitaa jäädä upgradet väliin..


    • mummu100

      Hei, voitko vielä kertoa oliko turistiluokassa penkkejä rivillä 3 3 3
      Kiitos

    • matkustaja X

      En nyt muista ulkoa enää, kun vain kurkkasin sinne, mutta turistiluokka taisi olla 3 4 3 tai 3 3 3.

      Se matkustamon istuinjärjestyksen pohja löytyy netistä aiemmista keskusteluista, ja tämä on siis HiFlyn A330:n ahtaampi versio kahdesta variaatiosta.

      Se oli todella ahdas, etenkin jalkatiloista.

    • Matkailija3

      Satoiko Malesiassa paljon, on luvannut sateita aika paljon...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      132
      1361
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      96
      1068
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      254
      998
    4. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      807
    5. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      774
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      35
      730
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      66
      687
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      47
      675
    9. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      641
    10. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      164
      620
    11. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      33
      604
    12. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      192
      600
    13. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      597
    14. Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?

      Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus
      Sinkut
      98
      535
    15. Mihin hävisi Sofia?

      Palasiko mies ex-vaimon luo takaisin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      201
      524
    16. Jasmin Vähäkangas

      Jasminin poika on tänään jo puolitoistavuotias.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      473
    17. Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit

      Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle
      Oulainen
      18
      472
    18. Ottaisit yhteyttä!

      🙄
      Ikävä
      34
      458
    19. Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?

      Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi
      Sinkut
      91
      458
    20. Olet oikeasti paras

      Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e
      Ikävä
      27
      456
    Aihe