Airbus 300-200

raillo

Moi
ne ketkö on käyny tuolla jo ja tuolla koneella niin katsoisitteko mikä istuinjärjestys siellä on? tos on linkki mukana nii helpottaa.
http://www.google.fi/search?q=airbus 330 200 seating&hl=fi&client=firefox-a&hs=DDX&rls=org.mozilla:fi:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=Zg8HT4yTKYP14QSjtL2NCA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBAQ_AUoAQ&biw=1024&bih=471

Kiitos jo etukäteen.

6

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raillo
    • matkustaja X

      Voin nyt itse kommentoida, kun palasin Malesian-matkalta.

      Aurinkomatkojen lennoilla on se HiFlyn ahtaampi versio A330-200-koneesta, joka on turistiluokassa todella ahdas, ja koneen etuosassakin selvästi ahtaampi sekä pituus- että leveyssuunnassa kuin Finnairin A330-300, jolla lennetään esimerikiksi Phuketiin.

      Me maksoimme Malesian-matkallamme (joulukuun loppu 2011-tammikuun alku 2012) juurikin tilavammasta Comfort-luokasta 200EUR/hlö per suunta, ja tämä oli raju pettymys.

      Se HiFly-Comfort oli suoraan sanoen aivan pers**stä, Se ei ollut juuri tilavampi kuin normaali turistiluokka, eikä penkki kääntynyt juuri ollenkaan taaksepäin.

      Lennolla oli ainakin koneen etuosassa vain yksi suomea puhuva työntekijä, ja loput olivat englantia heikosti osaavia HiFlyn työntekijöitä ties mistä maista.

      Meiltä haluttiin rahaa menolennolla jopa vedestä.

      Jopa kuulutukset olivat sekavia, kun suomen kielellä sanottiin nousun jälkeen, että turvavyövalo on nyt sammutettu, ja perään englanniksi lentoemäntä hätisti minut takaisin penkille, koska oli kuulemma yhä nousu menossa.

      En ymmärrä miten Aurinkomatkat kehtaa ottaa tästä saman rahan kuin Finnairin omalla koneella lennetystä Comfort-luokasta. Meno- ja paluulennoista jäi todella pa*ka fiilis.

      Jo matkaoppaassa oli pitänyt selkeästi kertoa, että kyse on selkeästi heikommasta palvelusta. Meille ei sitä kerrottu etukäteen.

      • Tao tao

        Asiallista kommenttia ja hyvää tietää istuintilavuudesta - olemme myös lähdössä kyseiseen kohteeseen samaisen matkanjärjestäjän kautta ja olimme miettineet Comfort-luokkaa.. taitaa jäädä upgradet väliin..


    • mummu100

      Hei, voitko vielä kertoa oliko turistiluokassa penkkejä rivillä 3 3 3
      Kiitos

    • matkustaja X

      En nyt muista ulkoa enää, kun vain kurkkasin sinne, mutta turistiluokka taisi olla 3 4 3 tai 3 3 3.

      Se matkustamon istuinjärjestyksen pohja löytyy netistä aiemmista keskusteluista, ja tämä on siis HiFlyn A330:n ahtaampi versio kahdesta variaatiosta.

      Se oli todella ahdas, etenkin jalkatiloista.

    • Matkailija3

      Satoiko Malesiassa paljon, on luvannut sateita aika paljon...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      307
      7266
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      68
      5122
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4534
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      17
      4352
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      92
      4072
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      48
      3875
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3780
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      73
      3680
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3576
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      80
      3397
    Aihe