Diamond! En oikein ymmärrä että kasvaako berryjä enemmän jos niitä kastelee enemmän (samaa kasvia jossa on vaikka 2 berryä)? Ja mitä tekee sprayduckilla? Kun voi kastella normivedelläkin?:D Ja voiko berryt pilaantua, tai siis ne kasvit?
Mistä saa kaikkia erikoisberryjä? Mikä juttu se on jos kävelee 200 askelta joku söpö pokemon mukana niin joku voi antaa erikoisberryn? :)
Toivottavasti joku osais vastata:D
ps.. vielä kysymys liittyen ihan muuhun, eli jos käytän ottelussa yht hyökkäystä (en muista nimeä) niin se on voimakas ja sitä on vain 5, niin kun käyttää yhden niin siihen tulee pokemonin nimi speed fell, ja joku muukin fell. Mitä niillä tekee noilla speed jutuilla?:)
Vähän tyhmiä ksymyksiä varsinkin kun olen pelannut diamondin läpi 2 tai 3 kertaa 2 vuotta sitten.
Kaikki berryistä
combee<3
1
<50
Vastaukset
- nm
Juuh..
Marjat kasvavat jos kastelet niitä Sprayduckilla. Marjat eivät voi pilaantua.
"Mikä juttu se on jos kävelee 200 askelta joku söpö pokemon mukana niin joku voi antaa erikoisberryn? :)" -Ööö.. ei tuu mieleen..
Speed fell = Nopeus laski ja esim. Attack rose = Hyökkäys kasvoi
Eli vaikuttaa Pokemonin tehokkuuteen matsin aikana.
Lista kaikista majoista: http://serebii.net/berrydex-dp/
Marjaa klikkaamalla näkee kauan kestää kasvaa uusi marja siemenestä
sekä muuta infoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?901757- 851242
- 1101123
- 71954
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 47741
- 36732
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47681- 33663