Soudan ja huopaan.... Olin jo päättänyt jättää mieheni, mutta taas kaipaan häntä. Miten on niin vaikea tietää/päättää rakastanko vai en ?! Miten saisin selvyyden tunteistani? Mitä teen ?
Vaikea päättää...
in love not in love
7293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kerro tunteistasi, tai anna minun kertoa sinulle. Tulen kyllä vastaan jos olen hakemasi henkilö. Tunteet ovat samanlaiset täälläkin päin. On oikeasti parempi saada käsiteltyä asiat loppuun saakka, kävi niissä miten hyvänsä. Olen ainakin tätä mieltä.
Soudetaanko yhdessä rantaan päin?
Minäkin tulen vastaan, taitais olla parasta yhteen.
Meidän etunimet alkavat ja loppuvat samoihin kirjaimiin. Muussa tapauksessa en ole etsimäsi henkilö.
EI VAIHTOEHTOJA TULPPA POIS VENEESTÄ! HYPPÄÄ POIS ENNENKUIN UPPOAA. SEN JÄLKEEN PAANALLE JA SEKSIÄ KEHIIN.
siks et sä pelkäät alkaa elää itsenäisesti. se on sun pohjimmainen syy. herrajumala, ihminen tajuutsä miten lapsellista tommonen on!
Mietintään mitä saa ja mitä menetää ja kumman asian kanssa pystyy elämään. Jos rakastaa sen kyllä tietää miettimättäkin, sehän on tieto eikä päätös.
Olisin minäkin halunnut vielä yhteen, mutta siihen tarvitaan kaksi.