Sauli Niinistö

Hän on varmaankin saavuttanut kannatuksensa ja suosioinsa, kun on pyrkinyt suitsimaan ministereiden ja senaattoreiden yletöntä tuhlaamista. Esimerkiksi on pitänyt lentää ekaluokassa, kulkea paikallismatkat taksilla j.n.e.

Tykkään näistä syistä Niinistöstä.
1285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vasta silloin alkoi Niinistöllä tuo edudkunnan suitsemispuhe, kun ITSE päätti jättää eduskunnan,
ja ryhtyä keräämään pisteitä presidentti-kilpailuun.
Oikein itsekkyyden apoteosi.

Äänestä
  • Me ikäihmiset olemme riippuvaisia eläke-etuuksista ja eläkeikää lähestyvät tietysti eläkkeen alkuiästä. Nyt on vaakakupissa valtion suunta kuudeksi vuodeksi. Täältä löysin tärkeän tuoreen näkökulman:

    http://sites.google.com/site/presidentinvaali/

    Klikkaa ja lue, erit. kohta Työelämä ja Eläkeikä.

    Äänestä

  • Hän on entinen valtionvarainministeri. On joutunut laman aikana laskemaan tarkkaan rahavarat.

    Äänestä

  • Kaksinaamaista tai ei. Niinistö on edes silloin yrittänyt tehdä jotakin ylettömän tuhlailun estämiseksi. Muita en tähän hätään muista.

    Äänestä

jolla ei ole katetta!

Ette tunne häntä, ette tiedä mistään!

Sen kun äänestätte! Näin se meillä aina menee!

Omahyväinen ja itseriittoinen, itsekkyyden apoteosi,
tulette tuntemaan. Itkekää sitten.

Äänestä
  • Miten se Sauli on sheikki kun moni sitä mielt että paavo se shekki on . Yhtä hupaisa kuin nilsiän sheikki aikoinaan. Kansaa riitti katsomaan ja takana päin naureskelivat...

    Ja jos kellä niin Paavolla on aina ollut omaetu päällimmäisin. Myönsihän tuo että on hän joskus kustantanut muille kahvit. Kun on yleisesti tunnettua ettei Paavo maksa omiaankaan vain odottaa että joku muu maksaa....

    Ja mikä omakehu joka haisee maan rajojen ylikin... ei mitään häpyä. Kukaan ei ole kehunut itteään ehdokkaista niin lapsellisesti kuin paavo väyrynen . eikä kukaan ole haukkunut muita samoin kuin sama Paavo.

    Minun äänen saa ennen kaikkea sellainen henkilö joka osaa käyttäytyä fiksusti, ei alennu haukkumaan ja syyttämään kanssakilpailijoita, pystyy rakentavaan kritiikkiin ja fiksuus on siinä että voi sitä esittää kritikkiä, niin että pitää samalla omatkin kasvonsa. Kummankin osapuolen tulee säilyttää kasvonsa kun on tarpeeksi viisas ja fiksu.

    Äänestä

Tämä kyllä herkistää ihmisen kun ihmisen helisevään nauruun. Tämänkö luulette
nostavan Väyrysen lukemat taivaisiin. Taitaa taas tulla vesiperä. Ei toisen mollaamisella, tyhmällä jankkaamisella mitään saa aikaan. Sen voi jättää sivistymättömyyden kategoriaan.

Pelkkä ------------ antaakin itsestään oikein oivan kuvan ihmistyypistä, joka ei voi peittää pettymystään muuhun kuin tyhmään sadatteluun.

Äänestä
  • Ei tässä voi kun nauraa, yksi kirjoittaa katteettomasta shekistä ja toinen Nilsiän sheikistä. No mitä me vanhat, kaihet ja kaikki silmissä.

    kunhan kurkkasin palstaa... ;-))))))))))))

    Äänestä

  • katleija kirjoitti:

    Ei tässä voi kun nauraa, yksi kirjoittaa katteettomasta shekistä ja toinen Nilsiän sheikistä. No mitä me vanhat, kaihet ja kaikki silmissä.

    kunhan kurkkasin palstaa... ;-))))))))))))

    Juu heheeeee.
    Saihan taas vatsajumppaa;))))))

    Äänestä

  • ....eikä edes nimmaria kehtaa panna ryöpytyksensä alle.
    Pelkääkö, että joutuu selittelemään tyhmiä syytöksiään?

    Äänestä

Katsoitteko Niinistön tenttiä TV 1:ltä oli tosi surkian näkönen, puhe oli kuivaa ja änkyttävää mitään sanomatonta, tulisi tosi surkia presidentti jos sattuus pääsemään, toivottavasti ei kansa äänestä, valtio petoksen tehnyttä, voisi käydä suomelle tosi huonosti niinistön johdolla !

Äänestä

Mielestäni Niinistö selvisi todella hyvin tentistään, myönsi kyllä olevansa väsynyt tämän mainoskamppanjan pyörityksen myötä.

Yrittiväthän haastattelijat häntä saada ansaan monestakin asiasta, mutta hän selvitti kaikki mielestäni sulavasti ja rehdisti.

Höpö, höpö, tuosta huonosti käymisestä. Presidentillä on edustuksellinen valta.
Suomelle ei kuinkaan käy kenenkään presidentin toimesta. Meillä hallitus ja eduskunta hoitelee nämä valtion asiat.

Vasemmistolaiset kaikkensa koettaa täällä parjata Niinistöä. Hirveä pelko noitten galluplukemien vuoksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Alla Trudilutzkaja kirjoitti:

Hän on varmaankin saavuttanut kannatuksensa ja suosioinsa, kun on pyrkinyt suitsimaan ministereiden ja senaattoreiden yletöntä tuhlaamista. Esimerkiksi on pitänyt lentää ekaluokassa, kulkea paikallismatkat taksilla j.n.e.

Tykkään näistä syistä Niinistöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu