eli olen ultrassa saanut lasketun ajan 7.2.2012 ja hedelmöitys siis raskauslaskurin mukaan 17.5.2011
kysymykseni olisi nyt tämä,
Vaihtoehto A:n kanssa olen ollut säännöllisesti helmikuusta asti yhdynnöissä. Vaihtoehto B:n kanssa huhtikuussa viikkoa ennen pääsiäistä, n. 16.4.-17.4. välisenä aikana sekä tuolloin 17.5. ja 20.5. 3 kertaa.
ja tiedän joo isyystestistä, mutta ei vielä tässä vaiheessa hyödytä! eli kumpi tässä tapauksessa todennäköisempi isäehdokas?
kysymys
10
92
Vastaukset
- wjdfö
Ei jumalauta. Ootko psykoosissa? älkää nyt vaan ketään enää tälle vastatko
- ...............
no en ole, vaikee vastata asiallisesti. tiedän, että typerä kysymys, ! mutta .... !
- Ei juma***ta...
Usko jo, kumpi vaan voi olla isä! vastausta kysymykseesi EI TIEDÄ KUKAAN!!
Varmuuden saat vasta niissä isyystesteissä!
Lakkaa jo tämä älytön/naurettava kirjoittelu!! - Neuvo ..
Kerro viimeisten kuukautisten alkamispäivä, niin kerron arvioni kumpi isä
- ...........
toukokuun alusta. n. 3.5.
- .............
tarkka tuo aika ei ole, mutta kuukautiseni ovat aina tulleet loppu/alkukuun aikana. samaan aikaan kuusta, eli kierto on se normaali!
- Neuvo ..
Jos kuukautisesi ovat säännölliset ja kierto noin 28-30 pv ja kuukautiset alkaneet 03.05. (pitäisi kyllä tietään tarkka pävä, koska hedelmöitus ei tapahdu kuin noin kahtena päivänä munasolun irtoamisen aikoihin), silloin hedelmöitus on tapahtunut 18.-19.4, joten vaihtoehdo B on TODENNÄKÖISEMPI, mutta tietenkin jos olet ollut JOKA PÄIVÄ vaihtoehto A:n kanssa, ei ole mitään mahdollisuutta tietää kumpi on isä.
Mutta jos A ei ole ollut kuvioissa 17.-20.4, melken 100 % mahdollisuus että B on isä.
Eli laske 14-15 päivää viimeisten kuukautisten alkamispäivästä taaksepäin, niin tiedät milloin hedelmöitys on tapahtunut.
Ja ihan turhaan olette ilkeitä hätääntyneelle tytölle - näitä sattuu, sattui kerran minullekin - .......
mutta eihän tuo huhtikuun hedelmöitys ole mahdollista :o jos kattelit yhtään noita tietoja mitä ultrasta on annettu! :o
- wjdfö
ja tehän ihmiset vastaatte tälle uuvatille, joka aloittaa 5x päivässä saman kyselyketjun.
- 45y54wy
Ei helvekko sentään... Jos viimeiset kuukautisest ovat olleet huhtikuussa, saa siitä helposti laskettua koska ovulaatio ollut.
MUTTA ovulaatio voi tapahtua myös ilman kuukautisia ja jos näin on sinulle käynyt toukokuussa on vaikea määrittää milloin tuo ovulaatio olisi ollut koska ei ole tullut niitä kuukautisia mistä sen voisi laskea.
Mutta juu, jos olet nyt katsonut raskauslaskurilla lasketusta ajasta taakseppäin, ja se antaa vastauksen että hedelmöitys tapahtunut 17.5 niin se on vain suuntaa antava, eli hedelmöitys voinut tapahtua 14, 15,16,17,18,19, 20 tai vaikka 21.5 eli jokainen joka on siemennestettä sisääsi päästänyt tuolla aikavälillä (14-21.5) voi olla se isä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724657
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h714449Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112977Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv732873Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222186Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.582008Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151699- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1121389- 1851298