Välilevyn pullistuma ja hermopinteessä. Nyt outoa kun olen käynyt kävelee lujaa vauhtia niin on tullut ihme "särinää" ainakin tunne semmoinen. Eli tuossa taka puolen ylhäällä tuntuu semmoista ihme särinää välillä, vähän huonoa kuvailla sanoilla, mutta onko jollakin samanmoisia tuntemuksia ollut. Tosi outoa, ei kuitenkaan käy kipeää. Luulen johtuukohan tuosta hermopinteestä, kun sehän voi tehdä mitä vaan. Ja nyt alkoi kun aloin kunnolla käveleen pitkiä lenkkejä.
Outoa hommaa???
4
64
Vastaukset
- prolapsi
Itselläni myös parinsadan metrin kävelyn aikana oikeassa jalkapohjassa tuntuu "kihinää" joka ei satu myöskään.Johtunee hermopinteestä.
- Säriseeköö
Onko muita jolla olis tuota sirinää ihan istuessa? tuossa takapuolen kohdalla, on melko ärsyttävää. Uskaltaakohan enään käydä edes nopeatempoisessa kävelylenkillä.
- kokemusta omaava
Hermopinne aiheutti minulla ainakin kovaa kipua nivusiin ja jalkoihin aina jalkateriin saakka. Hermopinteet voivat kyllä oireilla monella tavalla.
- Pyykkilauta
Minulla nyt selkä oireilee. Jalkoihin tehty parikymmentä leikkausta. Jos istun rahilla vähän etunojassa molemmat jalat puutuvat. Jos seison pitkään jalata puutuvat. Jalkaterissä ja varpaissa tuntuu välillä viiltävää kipua. Minulla on lonkissa proteesit.
En tiedä viitsinkö mennä kuvauttamaan selkää. Ei kai se kuvaus mitään auta. Selkä on aamuisin jäykkä kuin pyykkilauta. Pystyn tekemään kyllä pitkiä kävelylenkkejä - vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869